Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno energijos“ atsakas į žiniasklaidoje pasirodžiusią publikaciją apie kritišką bendrovės situaciją

Rimantas Bakas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rimantas Bakas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusias publikacijas, kuriose teigiama, jog „Kauno energija“ - ties bankroto riba ir paliks kauniečius be šilumos, bendrovė išplatino savo oficialią poziciją nurodantį pranešimą.

„Kauno energijos“ pranešime spaudai teigiama, kad jokio realaus pagrindo kauniečiams likti be šilumos nėra. Tiekti šilumą bendrovę įpareigoja ne tik pasirašytos sutartys, bet ir įstatymai. Šilumos tiekimas negali būti nutrauktas.

Žiniasklaidoje minėtas „Kauno energija“ raštas miesto savivaldybei – tai ne kas kita, kaip periodinė, kas mėnesį teikiama informacija didžiausiam akcininkui apie įmonės veiklą (Kauno miesto savivaldybė yra didžiausias „Kauno energija“ akcininkas, turintis daugiau nei 93 proc. įmonės akcijų). Kodėl cituoti buvo pasirinktas būtent šis laiškas – mums nesuprantama“, – rašo „Kauno energijos“ atstovas spaudai Ūdrys Staselka.

Teigiama, kad faktai, išdėstyti publikacijose, yra paimti būtent iš šio laiško.

Pabrėžiame, kad jokios kritinės situacijos įmonėje nėra, darbas vyksta įprasta tvarka. Įmonė visus įsipareigojimus vykdo ir atlyginimus darbuotojams moka laiku.

„Taip, išties yra istoriškai susikaupusių vartotojų įsiskolinimų „Kauno energijai“. Tačiau visi įsiskolinimai yra padengiami. Tiek iš vartotojų, tiek ir iš bendrovės pusės“, – rašoma pranešime.

„Per šiuos, 2010 metus, vartotojų įsiskolinimai ne tik nepadidėjo, bet netgi buvo padengiami vejantis istoriškai susidariusius. Kai kurių vartotojų mokėjimai šiemet siekė 104 proc. nuo visų 2010 metų priskaitymų!“, – sakė „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas.

Pasak jo, iš visų istoriškai susidariusiųjų įsiskolinimų didžiausią dalį sudaro susikaupęs biudžeto įsiskolinimas už kompensacijas mažas pajamas gaunantiems gyventojams.

Tačiau, Lietuvos respublikos Vyriausybei pranešus, kad šiems įsiskolinimams padengti savivaldybėms bus skirta 90 milijonų litų, tikimasi, jog bus padengta ir didelė dalis įsiskolinimo už Kauno gyventojų, gaunančių mažas pajamas, kompensacijas.

Taip pat nemažą dalį įsiskolinimų sudaro mokyklų ir darželių įsiskolinimai, kuriuos šios įstaigos planuoja padengti iš savo biudžetų. Pati miesto savivaldybė kaip institucija nėra reikšmingai įsiskolinusi.

„Pabrėžiame, kad jokios kritinės situacijos įmonėje nėra, darbas vyksta įprasta tvarka. Įmonė visus įsipareigojimus vykdo ir atlyginimus darbuotojams moka laiku. Kodėl kažkam prireikė įprastus buhalterinius priskaitymus parodyti kaip grėsmę miesto gyventojams – mums nesuprantama“, – tikina „Kauno energijos“ vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min