Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 16d. 06:17

Kauno filharmonijoje šėls muzikos chuliganai

Kvartetas "Terem"
Koncerto rengėjų nuotr. / Kvartetas "Terem"

Ketvirtadienį, 18 val. Kauno valstybinės filharmonijos sienas sudrebins muzikos chuliganai – taip neretai pavadinimas autentiškais rusų folkloro instrumentais grojantis kvartetas „Terem“.

„Terem“ – tai keturi atlikėjai, grojantys rusų liaudies instrumentais: Andrejus Konstantinov (sopraninė domra), Aleksei Barchtchevas (altinė domra), Andrejus Smirnovas (bajanas, akordeonas) ir Mikhail Dziudze (kontrabosinė balalaika). Jų gerbėjai žino, kad koncertuose neteks nuobodžiauti.

Muzikantai puikiai atlieka ir liaudies kūrinių interpretacijas, ir A.Vivaldžio, W.A.Mozarto, J.S.Bacho bei kitų klasikų muziką, tai darydami savitai, šmaikščiai ir nepakartojamai. Jau daugiau 20 metų gyvuojantis kvartetas surengė apie 2500 koncertų daugiau nei 60-yje pasaulio šalių. Koncertavo prestižinėse Rusijos koncertų salėse, Londono Queen Elizabeth Hall, Frankfurto Alte Oper, Turino G.Verdi konservatorijoje – ir visur buvo sutikti šypsenomis ir plojimais. Didžiosios Britanijos princas Charlesas pakvietė „Terem“ narius dalyvauti koncerte Londone, minint 200-ąsias didžiojo rusų poeto Aleksandro Puškino jubiliejaus metines.

Nors sakoma, kad savame krašte pranašais sunku tapti, tačiau kvarteto nariai jaučiasi įvertinti ir Rusijoje: vietinė spauda juos vadina „Sankt Peterburgo vizitine kortele“, sugretindama kvartetą su Ermitažu, Marijos teatru ir Rusų muziejumi. 2002 metais ansambliui buvo įteikta Auksinė Tėvynės Knyga už nuopelnus Rusijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min