Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno galerijoje – asmenine technika nutapytos freskos-paveikslai

Akimirka su mate
B.Rutkausko paveikslas / Akimirka su mate
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Meno galerijoje „Kauno langas“ penktadienį atidaroma Broniaus Rutkausko personalinė paroda „Gyvenimo paslaptis – paslaptingas gyvenimas“.

„Pristatydamas šią freskų-paveikslų parodą galėčiau pasakyti, kad šiuo metu turiu susiformavusią asmeninę pasaulėžiūrą ir siekiu, kad tai būtų matyti mano darbuose. Man žmogus visuomet atrodė paslaptingas ir sudėtingas fenomenas, o paslaptis ir nežinojimas – neatsiejamos žmogaus gyvenimo dalys. Rutinoje, rūpesčiuose, atlikdamas įvairias pareigas, žmogus tiesiog gyvena savo gyvenimą. Bet yra momentų, kai asmenybė pasireiškia aiškiau. Man, kaip dailininkui, visuomet norisi pažinti žmones ir pamatyti juos kitaip“, – apie parodoje eksponuojamus kūrinius sako B.Rutkauskas.

B.Rutkausko paveikslas/Nepažįstamoji
B.Rutkausko paveikslas/Nepažįstamoji

Ilgą laiką kūręs freskas vėliau menininkas jas buvo „pamiršęs“. „Prieš porą metų neatsitiktinių atsitiktinumų dėka aš galėjau grįžti prie freskos. Ankstesni mano freskos darbai visada buvo užsakymai, tačiau dažnai pagalvodavau, kad būtų įdomu padirbėti freskos technika, jei turėčiau daugiau laisvės. Supratau, kad norėčiau susieti tapybą ir freską į vieną techniką, paversdamas freską paveikslu“, – kalbėjo parodos autorius. Pasak jo, subtilius žmogaus išgyvenimus, atgimusius paveiksluose, jis kūrė pasinaudodamas šviesos-tamsos priešprieša.

„Šia paroda noriu pristatyti kiek neįprastą freskos-paveikslo techniką, paremtą autentiškais freskos tapymo metodais. Siekiu, kad mano darbus būtų galima perskaityti gana įvairiai, sukelti žiūrovui asociacijas ir apmąstymus. Tikiuosi, ši paroda ne tik pristatys naują požiūrį į klasikinę freskos techniką, bet ir sutelks dėmesį į gilesnį žmogaus asmenybės ir grožio supratimą“, – sakė dailininkas.

Apžiūrėti B.Rutkausko kūrinius „Kauno lange“ bus galima iki spalio 29-osios.

Komentarai
Temos Paroda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min