Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno gatvėse patruliuos ir studentai

Policijos rėmėjo liemenė
Policija.lt nuotr. / Policijos rėmėjo liemenė
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį į Kauno gatves kartu su Kauno apskrities vyriausiojo komisariato Viešosios tvarkos valdybos (VTV) pareigūnais patruliuoti išeis Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai.

Po kelių praėjusiais metais miesto centre įvykdytų rezonansinių nusikaltimų Kauno miesto studentai išreiškė nerimą, kad jie jaučiasi nesaugūs miesto gatvėse. Tuomet buvo surengti susitikimai su miesto akademine visuomene, aptartos galimybės sustiprinti viešąją tvarką ir rimtį miesto gatvėse. Į pagalbą policijos pareigūnams atėjo Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kurie riedžiais ėmė patruliuoti miesto centre ir Senamiestyje. Studentai taip pat išreiškė norą padėti policijos pareigūnams užtikrinant viešąją tvarką studentų miestelyje ir kitose „karštose“ miesto vietose. Jiems buvo pasiūlyta tapti policijos rėmėjais.

Pasak VTV viršininko Remigijaus Stuko, penkiolika KTU studentų lankė parengiamuosius kursus, kurių metu buvo supažindinti su įstatymais, policijos rėmėjų teisėmis ir pareigomis, patruliavimo, asmenų sulaikymo, specialiųjų priemonių, būtinosios ginties ypatumais. Išlaikę egzaminus, studentai gavo policijos rėmėjo pažymėjimus ir įgijo teisę kartu su policijos pareigūnais patruliuoti, naudoti specialiąsias priemones, sulaikyti ir pristatyti į policijos įstaigą pažeidėjus, stabdyti automobilius, tikrinti dokumentus, siekiant užkardyti nusikalstamas veikas eiti į gyvenamąsias patalpas, reikalauti, kad asmenys laikytųsi viešosios tvarkos ir nepažeidinėtų įstatymų.

Penktadienį KTU studentams bus įteiktos policijos rėmėjų liemenės ir jie pradės darbą gatvėse. Planuojama, kad studentai kartu su pareigūnais patruliuos miesto centre – Laisvės alėjoje ir KTU studentų miestelio teritorijoje. Studentai patruliuos savanoriškai, laisvu nuo paskaitų metu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min