Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno globos įstaigose ir internatuose rasta higienos pažeidimų

Įstatymai numato, kad globos namuose ar internatinėse mokyklose gyvenantys vaikai turi būti maitinami ne rečiau nei kas 4 val.
Photos.com / Įstatymai numato, kad globos namuose ar internatinėse mokyklose gyvenantys vaikai turi būti maitinami ne rečiau nei kas 4 val.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai patikrino aštuonias Kaune ir rajone esančias globos įstaigas bei specialiąsias internatines mokyklas. Visose jų nustatyta įvairių higienos normų pažeidimų.

Septyniose tikrintose įstaigose buvo laikomasi netinkamo maitinimo režimo, t. y. vaikai negaudavo maisto kas 3,5–4 valandas, kaip to reikalaujama pagal patvirtintą tvarką. Vaikų globos namuose ir internatuose privalomi valgiaraščiai, kurie turi būti suderinti su Visuomenės sveikatos centru. Tačiau per patikrinimą nustatyta, kad penkiose iš aštuonių apžiūrėtų įstaigų valgiaraščiai nebuvo suderinti su visuomenės sveikatos specialistais arba jų išvis nebuvo. Vienoje iš aplankytų globos įstaigų paaiškėjo, kad auklėtinių patalynė keičiama rečiau nei kas septynias dienas. Dar dviejose įstaigose rasta nelygi grindų ir sienų danga, o vienų globos namų vaikų miegamajame buvo kompiuteris. Galiojančios taisyklės to neleidžia.

Pasak specialistų, rasti pažeidimai nėra dideli ir be didesnių finansinių išlaidų gali būti ištaisyti. Todėl tikimasi, kad kito tikrinimo metu šių problemų nebebus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Higienos normos
Parašykite atsiliepimą apie 15min