Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 24d. 06:00

Kauno kelininkai tikina pasiruošę žiemai

Nuo šiol atsakomybė už miesto gatvių valymą bei tvarkymą gula ant bendrovės „Kauno švara“ pečių.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo šiol atsakomybė už miesto gatvių valymą bei tvarkymą gula ant bendrovės „Kauno švara“ pečių.

Kelerius pastaruosius metus žiemos ir sniego netikėtai užklumpami Kauno kelininkai tvirtina, kad ši virtinėmis avarijų ir vairuotojų pykčiu pasibaigdavusi tradicija šiemet bus sulaužyta.

Pasak sinoptikų prognozių, sniegas Kauno gatves užkloti gali jau šiandien, trečiadienį. Tiek pernai, tiek užpernai žiema kelininkus užklupdavo nepasiruošusius. Paklausti, ar šįmet bus kitaip, kelininkai atsako: „Taip.“

Dėl nesėkmių kaltina sistemą

Kelerius pastaruosius metus su gatves nuklojusiu sniegu kovodavo dvi bendrovės: KRG apsnigtose gatvėse barstydavo druskos ir smėlio mišinį, o praėjus porai valandų viską nuvalydavo „Kauno švaros“ technika. Tačiau daugybės vairuotojų skundų nuolat sulaukdavę savivaldybės klerkai galiausiai konstatavo, kad koordinuoti dviejų skirtingų bendrovių darbą yra per sunkus uždavinys. Antradienį miesto vadovai pasirašė sutartį su savivaldybės valdoma įmone „Kauno švara“, ant kurios vienos pečių nuo šiol kris visa atsakomybė už kovą su sniegu.

„Dėl visko iki šiol buvo kalta ydinga sistema. Anksčiau valymo darbai būdavo pradedami organizuoti tik tuomet, kai iškrisdavo pirmasis sniegas. Jei pavyks pakeisti sistemą, manau, šįmet problemų nebekils“, – tvirtino bendrovės „Kauno švara“ Miesto valymo skyriaus viršininkas Darius Visockis.

Gali visko ir neaprėpti

Tiesa, siekdami apsidrausti nuo kritinių atvejų, kelininkai pasiekė susitarimus su reikiamos technikos turinčiomis bendrovėmis KRG ir „Kauno keliai“. Jeigu šią žiemą miestą užkluptų itin didelis kiekis sniego, būtent šios bendrovės pultų į pagalbą „Kauno švaros“ darbininkams.

Paklaustas, ar gali garantuoti, kad jo vadovaujami kelininkai tinkamai ir laiku valys visas miesto gatves, D.Visockis pripažino, jog, kaip ir pernai, nuošalesnės gatvelės veikiausiai liks užmirštos.

„Kiek turi pinigų, tiek savivaldybė ir užsako paslaugų. Pagal esamą poreikį, kuris yra suformuotas remiantis praeitų metų praktika, gatvių sąrašas bus toks pats, kaip pernai. Tai reiškia, kad dėl pagrindinių miesto gatvių, kuriomis važinėja visuomeninis transportas, mes prisiimame atsakomybę. Jeigu kalbame apie mažesnes gatveles, mes mobilizuosime savo pajėgas ir bandysime sutvarkyti kiek galima daugiau, bet gali būti, kad teks pasitelkti ir pačių gyventojų pagalbą“, – neslėpė kelininkų atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min