Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno klinikinės ligoninės konkursas sužlugo

ritabanev
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rita Banevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, liepos 5 dieną, Kauno miesto savivaldybėje vyko konkursas Kauno klinikinės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Šiandien apie 14 val. 30 min. paaiškėjo, jog nesėkmių persekiojamas konkursas sužlugo. Komisija negalėjo išrinkti laimėtojo, nes nė vienas kandidatas nesurinko pergalei reikiamų 25 balų.

Neoficialiais duomenimis, daugiausiai balų (23,5) surinko buvusi Kauno 2-sios klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja, ginekologė Rita Banevičienė.

„Tokie atrankos kriterijai yra nesąmonė. Surinkti 25 balus dešimtbalėje sistemoje yra neįmanoma. Komisija susimovė“, – sakė pavardės prašęs neskelbti Kauno miesto savivaldybės darbuotojas.

Gydymo įstaigos direktoriaus posto pastaruoju metu siekė 8 kandidatai. Vienas kandidatų, vilnietis chirurgas Eduardas Pabarčius, į Kauną šiandien ryte neatvyko.

Konkurse dalyvavo net trys su pastarąja ligonine susiję kandidatai. Vienas jų – buvęs šios ligoninės direktorius Tautvydas Jankauskas, ne kartą pakliuvęs į teisėsaugos akiratį dėl įtarimų supainiojus viešuosius ir privačius interesus.

Tarp kandidatų yra ir Darius Petraitis, teisininkas ir medikas, dirbęs net 8 darbovietėse, tarp jų ir Kauno 2-je klinikinėje ligoninėje T.Jankausko vadovavimo laikais.

Kandidatuoja ir ginekologė Rita Banevičienė, buvusi šios ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai. Ji nepritarė savo viršininko T.Jankausko veiklai, iškėlė į viešumą įtarimą keliančius faktus.
T.Jankauskas R.Banevičienę atleido iš darbo, tačiau teismas atleidimą pripažino neteisėtu.

Kiti kandidatai: urologas Darijus Skaudickas, Kauno SMU klinikų ortopedas Linas Vitkus, šiuo metu ligoninės direktoriaus pareigas laikinai einantis Kęstutis Mazurkevičius, psichiatras Gediminas Abeciūnas.

Dar anksčiau Kauno klinikinės ligoninės vadovo posto siekė 11 kandidatų. Birželio pabaigoje komisija kandidatų sąrašą sutrumpino.

Gretos išretėjo

Daugiausiai aistrų ir priekaištų komisijai kilo dėl vieno buvusių kandidatų, Andriaus Stankevičiaus. A.Stankevičius yra Kauno miesto administracijos direktoriaus Antano Navakausko pavaduotojas, o A.Navakauskas yra ir konkurso komisijos pirmininkas. Šios komisijos pirmininko pavaduotojas yra A.Stankevičiaus kolega, irgi administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Miladauskas.

Buvo atmesta  ir Sveikatos mokslų universiteto (SMU) lektoriaus Alvydo Unikausko kandidatūra.

Su kliūtimis susidūrė ir buvusi Seimo narė Vilija Vertelienė.

Pagal konkurso sąlygas, kandidatas privalo turėti ne mažesnę kaip 3 metų administracinio darbo patirtį. Komisija V.Vertelienės atveju laužė galvą, ar Seimo nario pareigos vertintinos kaip administracinio darbo patirtis. Nuspręsta, kad Seimo narys ne administratorius, ir ne vadybininkas.

V.Vertelienė komisijai pareiškė pretenzijas, ketino kreiptis į teismą. V.Vertelienė drauge su kita seimūne, Birute Vėsaite, žiniasklaidoje buvo minimos kaip T.Jankausko užtarėjos.

Solidus atlyginimas

Kauno klinikinę ligoninę sudaro 2009 metais sujungtos dvi stambios Kauno gydymo įstaigos: Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė (KRKKL) ir Kauno 2-oji klinikinė ligoninė. Susijungimą lydėjo skandalai, medikų protesto akcijos.

Tai yra antra pagal dydį gydymo įstaiga Kaune. Jos vadovo atlyginimas siekia per 10 tūkst. Lt. Kauno klinikinės ligoninės laukia milijoninės valstybinės ir ES struktūrinių fondų skiriamos lėšos.

Konkursas jau buvo atidėtas du kartus, vieną kartą nutrauktas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min