Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 30d. 19:49

Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia paskelbta bazilika

Pratybų akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia paskelbta bazilika

Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčiai suteiktas bazilikos statusas – tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Tai antroji bazilika Kaune. Pirmajai – Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedrai – bazilikos titulas suteiktas 1921-aisiais.

„Kauno arkivyskupiją pasiekė informacija, kad Apaštalų Sostas Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčiai suteikė bazilikos titulą (Basilica minor)“, – sausio 30-ąją pagarsino arkivyskupas S.Tamkevičius.

Bazilikos titulas skiriamas tik ypatingos reikšmės šventovėms. Dauguma pasaulyje esančių bazilikų yra „mažosios“, „didžiųjų bazilikų“ yra tik keturios – visos jos Romoje.

Lietuvoje iki šiol buvo 6 bazilikos: Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedra bazilika (bazilikos titulas suteiktas 1921 m.), Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika (1974 m.), Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika (1985 m.), Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika (1988 m.), Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilika (1992 m.) ir Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bazilika (2009 m.).

Visos jos drauge su Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia yra Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio šventovės.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min