TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Laisvės alėja bunda iš sunkmečio miego

Laisvės alėja artėjančią vasarą pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laisvės alėja artėjančią vasarą pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos prieš kelerius metus batų alėja vadinta centrinė Kauno gatvė verčia naują savo istorijos puslapį. Naujas kavines, barus ir restoranus miesto centre atidarantys verslininkai neabejoja – Laisvės alėjos suklestėjimas jau čia pat.

Pastaruoju metu Laisvės alėjos praeivių žvilgsniai vis dažniau krypsta į už tuščių vitrinų dirbančius vidaus apdailos meistrus bei ant pastatų tvirtinamas naujas iškabas. Per pastarąsias dvi savaites Laisvės alėjos praeivius užeiti į vidų kviečiančių užeigų sąrašą papildė keli nauji žaidėjai. Dar daugiau vietų ketinama atidaryti artimiausiu metu.

Praėjusią vasarą į naują kvėpavimą atgavusį Senamiestį su pavydu šnairavę Naujamiesčio verslininkai neabejoja – dabar eilė klestėti atėjo jiems. Tiesa, patyrę verslininkai naujus rinkos žaidėjus bando raminti ir tvirtina, jog džiūgauti dar per anksti.

Prieš kelerius metus batų parduotuvių gausa atvykėlius iš užsienio gluminusi Laisvės alėja ilgainiui prarado daugelį į prekybos centrus išsikrausčiusių avalynės prekeivių. Nuo prekystalių dingus batams, kurį laiką dalyje alėjos vitrinų šmėžavo užrašai apie išnuomojamas arba parduodamas patalpas.

Praėjusių metų vasarą, kai miestas paprastai ištuštėdavo, Senamiestis daugelio nuostabai tiesiog suklestėjo. Net ir darbo dienomis Senamiesčio kavinėje surasti laisvą staliuką neretai būdavo gana sunki užduotis. Tuo tarpu ištuštėjusioje Laisvės alėjoje žmonių šurmulys pasigirsdavo nebent masinių švenčių metu.

Nauja alėjos era

Šiais metais iš letargo miego bunda ir Laisvės alėja. Smarkiai išaugusios Senamiestyje esančių patalpų nuomos kainos bei padidėjusi konkurencija verslininkus privertė atsigręžti į pagrindinę miesto gatvę. Prieš savaitę Laisvės alėjoje duris atvėrė ispaniško stiliaus baras „Flamenco“. Praėjusį savaitgalį prie pat fontano atsidarė angliško stiliaus baras „rePUBlic“. Prieš kurį laiką Laisvės alėjos pašonėje, greta restorano „Čarlstonas“, pradėjo veikti vyninė „La Bocca“.  Visai netoliese jau artimiausiu metu duris atverti ketina dar bent trys panašaus tipo užeigos.

Ne už kalnų – ir legendinio miesto restorano „Metropolis“ patalpose planuojamos prabangios picerijos atidarymas. Nors dėl teisės įsikurti buvusiose „Metropolio“ patalpose kovojo net keli verslininkai, šios patalpos tikriausiai bus išnuomotos verslininkui Visvaldui Matijošaičiui priklausančiai „Vičiūnų“ įmonių grupei. Nors dar nėra oficialių žinių, kalbama, jog naujam gyvenimui bus prikeltas kadaise šalia Laisvės alėjos veikęs baras „Fortas“. Šios naujienos apie atsidarančias naujas užeigas bei artimiausius verslininkų planus perša vieną išvadą – artėja nauja Laisvės alėjos era.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./rePUBlic bendrasavininkis M.Savickas neabejoja, jog konkurencija tarp naujai atsidarančių užeigų anksčiau ar vėliau iaryakės.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„rePUBlic“ bendrasavininkis M.Savickas neabejoja, jog konkurencija tarp naujai atsidarančių užeigų anksčiau ar vėliau išryškės.

„Nors kai kas dar kalba, kad reikia alėją gaivinti, kelti iš pelenų, esu įsitikinęs, jog nieko gaivinti nebereikia. Viskas čia jau vyksta, jau dabar Laisvės alėjoje smagu. Nuomos kainos kyla į viršų. Netrukus bus taip, kad verslininkai norės išsinuomoti patalpas, tačiau jų tiesiog nebebus“, – optimistiškai kalbėjo Laisvės alėjos bendruomenės pirmininkas Rimantas Meška.

Konkurencijos nesibaimina

„Visas šis naujų kavinių ir barų bumas rutuliojasi visų pirma dėl artėjančio Europos krepšinio čempionato. Antra, „Ryanair“ turbūt vėl vasarą mums atsiųs nemažai žmonių“, – tvirtino prieš savaitę duris atvėrusio kavos ir vyno baro „Flamenco“ vadovas Tomas Ragauskas,

Paklaustas, ar nebijo vis aštrėjančios konkurencijos, kaunietis pabrėžė, jog daugelis naujai atsidarančių užeigų yra visiškai skirtingos, tad kiekviena jų turėtų atrasti savo klientus.
„Žmonėms trūksta vietų, kur jie galėtų praleisti laisvalaikį“, – akcentavo T.Ragauskas.

„Mintis atidaryti barą kilo iš poreikio, – patikino angliško stiliaus pub'ą su bendražygiu praėjusį savaitgalį atidaręs Martynas Savickas. – Laisvės alėja vis tiek atsigaus. Aš tikiu ja. Juk ji yra vienintelė tokia unikali gatvė visoje Lietuvoje. Šalia statoma arena, Kaune artimiausiu metu bus daug renginių, tikimės daug turistų. Tuo tarpu Senamiestis darosi po truputį pergrūstas. Prisipažinsiu, kad iš pradžių galvojome įsikurti ten, bet tiesiog neradome mums tinkamų patalpų“.

Naujakuriai gali stipriai nudegti

„Aišku, labai džiaugiuosi, kad Kaune atsidaro vis daugiau ir daugiau naujų vietų, kad atsiranda galimybė rinktis, kuri vartotojus skatins nelikti namie. Tačiau konkurencinė aplinka darosi vis labiau įtempta. Žmonių mieste tikrai nedaugėja, o kylančios kuro kainos bei dėl to brangstančios paslaugos mažina gyventojų pramogoms skirtą krepšelį. Man labai sunku suvokti akivaizdų Laisvės alėjos naujakurių naivumą. Negi jie mano, kad keletas krepšinio čempionato dienų ar saujelė turistų gali išlaikyti jų verslą? Mano manymu, toks mastymas labai trumpalaikis ir sugeneruos gausybę bankrotų metams nesibaigus. Laisvės alėja su Kauno senamiesčiu konkuruoti tikrai nepajėgi. Tai gana ilgas ruožas, kuriame norint pasiekti Rotušės aikštei prilygstančios koncentracijos reikėtų atidaryti ne dešimt, o keliasdešimt naujų vietų. Be to, mieste turime baigtinį žmonių skaičių. Jei jie eis į Laisvės alėją, jie neis į senamiestį. Tad džiūgauti gana anksti, rezultatus galėsime įvertinti metų pabaigoje“, - tvirtino Laurynas Lisauskas, kokteilių baro „Pop Star Bar“ ir viskio baro „W1640“ bendrasavininkis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min