Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Laisvės alėja žiemą palikta likimo valiai

Laisvės alėja žiema
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laisvės alėja žiema
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš kiekvieną žiemą kelininkai tikina esantys jai puikiai pasiruošę. Tačiau, gausiau iškritus pirmajam sniegui ar gatves ir šaligatvius padengus plikledžiui, „puikiu pasiruošimu“ tenka suabejoti – traumatologijos punktą užplūsta nevalytų ir nebarstytų šaligatvių aukos, kaip iš gausybės rago pasipila eismo įvykiai. Ši žiema – ne išimtis.

Nors „Kauno švaros“ vadovai tikina, kad bendrovės darbuotojai savo darbą atlieka gerai, gyventojai tuo abejoja. Abejoja ir Miesto tvarkymo skyriaus specialistai. Savivaldybė antradienį pareiškė oficialų įspėjimą „Kauno švarai“ dėl nekokybiško gatvių valymo ir barstymo. Teigiama, kad  sausio 24 d. šie darbai nebuvo atlikti kokybiškai – dalies svarbių miesto gatvių danga buvo padengta sniegu ir plikledžiu. Buvo pareikalauta valymo ir barstymo darbus atlikti pakartotinai.

„Mieste eismo sąlygos buvo apsunkintos. Aiškinamės su pačia įmone, kur ir kas buvo barstyta bei valyta. Dalis gatvių buvo nuvalytos tinkamai, tačiau kai kuriose miesto vietose atliktas „Kauno švaros“ darbas netenkino kokybės reikalavimų, todėl savivaldybė pareiškė pretenziją“, – aiškino Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Miestiečiams labiausiai užkliuvo, kad Karaliaus Mindaugo prospekte, Kęstučio gatvėje ir kituose keliuose, kuriuose vyksta intensyvus transporto judėjimas, gausiau pasnigus, buvo valomos ne visos eismo juostos, likimo valiai palikti šaligatviai – kai kuriais praeiti yra misija neįmanoma. Dar vienas amžinas kauniečių klausimas – kodėl laiku nepabarstoma ir nevaloma miesto širdis – Laisvės alėja ir senamiestis.

Trūksta pinigų

„Barstyti pradedama, kai pradeda snigti arba formuojasi ledas, valyti pradedama, kai sniego storis pasiekia 5 cm, gavus leidimą iš Miesto tvarkymo skyriaus“, – aiškino „Kauno švaros“ atstovai.

A.Pakalniškis patvirtino, kad žalia šviesa bendrovei pradėti valymo ar barstymo darbus įjungiama tik gavus leidimą iš savivaldybės. Valdininkas sakė, kad, taupant lėšas, prižiūrimos tik magistralinės miesto gatvės, stačios įkalnės.

„Pernai miesto valymui ir priežiūrai buvo skirta apie 4 mln. Lt, šiemet biudžeto projekte numatyti 3 mln. Lt, tačiau 1 mln. bus išleistas padengiant kreditinius įsipareigojimus. Norint tikrai gerai prižiūrėti gatves ir šaligatvius, reikėtų apie 12 mln. Lt, nes barstymo ir valymo darbai – labai brangūs. Vieną kartą nubarstyti miestą druska kainuoja apie 50-60 tūkst. Lt“, – prastą kelių būklę pasnigus aiškino A.Pakalniškis.

Laisvės alėja nebarstoma

Jis taip pat apgynė „Kauno švarą“ dėl neprižiūrimos Laisvės alėjos. „Ji yra tik valoma, bet nebarstoma. Gal tik kokį kartą ar du būna žiemą pabarstoma smėliu. Smėlio-druskos mišiniu vengiame barstyti, nes jis labai kenkia ir taip silpnai betoninei alėjos dangai“, – tvirtino A.Pakalniškis.

Argumentai – suprantami, bet eiliniam piliečiui nepakankami. Daugelis dar prisimena, kokiu klastingu plikledžiu pernai gruodžio 24-ąją buvo pasidengusi pėsčiųjų zona miesto centre ir kiek gyventojų dėl to atsidūrė netoliese esančiame traumatologijos punkte. Daugelio sumušimų ir traumų būtų buvę galima išvengti pabarsčius dangą smėliu.

„Kauno švara“ yra įsigijusi 300 tonų smėlio-druskos mišinio ir daugiau nei 2,6 tūkst. tonų druskos. Priklausomai nuo žiemos intensyvumo, per šaltąjį sezoną išberiama 7–10 tūkstančių tonų. Gatvės barstomos šlapios druskos mišiniu. Visuomeninio transporto stotelės, prižiūrimos mobiliųjų brigadų, barstomos smėlio-druskos mišiniu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min