Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno marių salose bus ganomos ožkos

Ožkos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ožkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno marių regioninio parko direkcija gegužės 13–14 d. į Kauno marių salas žada paleisti ožkas. Šio regioninio parko Arlaviškių ornitologiniame draustinyje esančiose salose ganysis 10–15 ožkų.

Per daug suvešėjusi aukšta žolinė augalija ir medžių bei krūmų ūgliai daro šias salas netinkamas perėti retiems vandens paukščiams – mažosioms žuvėdroms, pilkosioms ir šaukštasnapėms bei kitoms antims, tilvikiniams ir kiriniams paukščiams. Paleidžiant ganytis ožkas tikimasi, kad šiose salose bus atkurta paukščiams tinkama žolinės augalijos struktūra, jos nuės ir krūmų atžalas, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

„Ganiava tikrai efektyvi, natūrali ir nebrangi gamtotvarkos priemonė, – sakė Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiasis biologas Giedrius Vaivilavičius. – Gyvuliams reikalinga minimali priežiūra. Jie jau apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir vagysčių, todėl nuoširdžiai tikimės, kad ūkininkai, paskolinę mums gyvulius, nuostolių nepatirs. Ypač patogu juos ganyti salose, nes priežiūra beveik nereikalinga, nereikia rūpintis aptvarais. Pernai salose ganėsi avys, šį kartą pasirinkome suaugusius ožkas.“

Kaip informavo Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vedėjas Algirdas Klimavičius, salose yra Kauno marių regioninio parko Arlaviškių ornitologinis draustinis, kurio paskirtis – išsaugoti paukščių rūšis, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Šioms rūšims reikalingas buveines įmanoma suformuoti tik jas šienaujant ar neintensyviai ganant galvijus (avis, ožkas, karves). Ankstesnių metų patirtis rodo, kad ganiava yra gamtosauginiu požiūriu efektyvi ir nebrangi priemonė.

Ožkos salose ganysis visą vasarą. Specialistai neabejoja, kad ši ganiava bus naudinga draustinyje saugomiems paukščiams ir augmenijai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min