TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mažasis teatras sezoną pradeda skaičiumi „17“

Akimirka iš spektaklio „Septyniolika“
R.Šimansko nuotr. / Akimirka iš spektaklio „Septyniolika“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno mažasis teatras jau suskaičiavo 17 teatro sezonų, todėl naujuosius kūrybinius metus pradeda būtent rugsėjo 17 dieną, 19 val., Mindaugo Valiuko spektakliu „Septyniolika“.

Teatrui šis spektaklis ypatingas, nes pjesės autorius M.Valiukas pateko tarp pretendentų tapti geriausiu Lietuvos teatro menininku nominacijoje „2008 m. „Auksinio scenos kryžiaus“ geriausios nacionalinės dramaturgijos autorius“.

Anot paties pjesės autoriaus, tai – intelektualus, „supainiotas“ spektaklis, visų pirma patrauklus savo kalbine stilistika: spektaklyje daug žaidžiama žodžiais, prasmėmis ir dviprasmybėmis. Tačiau spektaklis ir šokiruoja, stebina.

Sezono atidarymo dieną teatro foje taip pat bus eksponuojama Kauno mažojo teatro spektaklių fotogafijų paroda, kurios autorius – Ramūnas Šimanskas. Fotografas šiais metais baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, fotografijos technologijos specialybę, fotožurnalistikos specializaciją ir labai džiaugiasi, kad įgytas žinias bei įgūdžius galėjo pritaikyti fotografuojant teatro spektaklius

Sezono atidarymo dieną teatro foje taip pat bus eksponuojama Kauno mažojo teatro spektaklių fotogafijų paroda, kurios autorius – Ramūnas Šimanskas. Fotografas šiais metais baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, fotografijos technologijos specialybę, fotožurnalistikos specializaciją ir labai džiaugiasi, kad įgytas žinias bei įgūdžius galėjo pritaikyti fotografuojant teatro spektaklius.

„Man tai buvo labai įdomi patirtis, nes fotografuodamas galėjau perteikti spektaklio dvasią, aktorių kuriamų personažų charakterius ir tuo pačiu privalėjau nenutolti nuo režisieriaus idėjos bei sumanymų. Tikiuosi, jog ši fotografijų paroda, kuri man tarsi langas į Kauno mažojo teatro gyvenimą, vidų, bus tvirtas žingsnis meistriškumo link,“ – sakė R.Šimanskas.

Greta spektaklių – koncertai

Rugsėjo 19 dieną, sekmadienį, 18 val., teatre svečiuosis atlikėjas Darius Mileris – Nojus , kuris pakvies visus gyvos muzikos mylėtojus į savo solinį-akustinį koncertą „Aš dar niekada nenorėjau tiek daug pasakyt...“. Kauno mažajame teatre jis koncertuoja nebe pirmą kartą.

„Niekada nenorėjau piršti žmonėms savo muzikos. Iš pradžių grojau sau, nes jaučiau didelį džiaugsmą - negalėjau kitaip. Po to atėjo noras pasidalinti tuo, ką jauti, su kitais, tuo, kokį matai pasaulį – džiugų ir liūdną, juodą ir baltą, gerą ir blogą, mylintį ir neapkenčiantį, pasidalinti savimi, kurio taip ilgai ieškai ir nerandi, o suradęs, atrodo, ir vėl netenki. Todėl aš vėl stoviu čia ir dalinuosi tuo, ką turiu ir neturiu,“ – kalbėjo Nojus.

Greta premjerų - ir pamėgti spektakliai

Rugsėjo 24-ąją, 19 val., žiūrovai kviečiami į naujausią teatro premjerą Laura de Weck „Mylimiausi“. Spektaklio režisierius Vytautas Balsys prisimindamas pjesės autorės žymios šveicarų dramaturgės L. de Weck specialųjį vizitą iš Hamburgo į premjerą Kaune, labai džiaugiasi judviejų darbu. Nors spektaklio herojai – šiandieninis jaunimas arba trumpųjų SMS žinučių karta, patikinti savo svajones, mintis, emocijas, jausmus, šiuolaikinėms technolgijoms, režisierius tiki, kad spektaklis sudomins ir vyresniąją kartą, nes aktorių kuriamuose personažuose, jie galės atpažinti savo vaikus.

Rugsėjo 25 dieną, 18 val., teatras pakvies žiūrovus į vienos dalies tragikomediją „Žmogus medyje“, kurios pjesės autorius ir režisierius Vytautas Balsys. Spektaklyje kuriama trijų personažų gyvenimo istorija, kupina ištikimybės priesaikų ir jų laužymo, šmaikščių apibendrinimų, netikėtų veiksmo vingių bei tragikomiškų situacijų. Pagrindinis herojus 12 metų slapstosi medyje nuo keršto ir bausmės, kurio gyvenimą lyg žaibas apverčia likimo išdaiga, tačiau viltis nušvinta ir išgydo nesantaikos žaizdas bei pakeičia įvykių eigą.

Naujajame sezone žiūrovai taip pat galės pamatyti jau pamėgtus spektaklius: B.Srbljanovič „Su Naujaisiais Metais, Ana!“, E.Ensler „Katytė P“, „Mokėk-duosiu“ pagal G.Gugevičiūtės pjesę „Labas, gyvenime“, V. Balsio „Akla višta“, A.Dilytės „Lauros kosmosas“, A.Dilytes „Sidabrinis fėjos šaukštelis“ bei „Kreivos daiktų istorijos“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min