Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 21d. 11:47

Kauno meras V.Matijošaitis apdovanotas Japonijos vyriausybės skiriamu ordinu

Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Visvaldas Matijošaitis

Gegužės 21 d. Japonijos vyriausybė paskelbė, kad Visvaldas Matijošaitis yra apdovanojamas „Tekančios saulės ordinu su aukso spinduliais ir rozete“. Šis apdovanojimas skirtas už nuopelnus stiprinant tarpusavio supratimą, puoselėjant Chiune Sugiharos atminimą ir skatinant tarpregioninį bendradarbiavimą tarp Japonijos ir Lietuvos, – pranešimu spaudai informuoja Japonijos ambasada Lietuvoje.

Pasak Japonijos ambasados atstovų, nuo tada, kai buvo išrinktas meru 2015 m. balandį, V.Matijošaitis palaikė visas iniciatyvas ir veiklas, susijusias su p. Chiune Sugiharos atminimo įamžinimu. Dalyvaujant Kauno miesto savivaldybei, Japonijos ambasadai, Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę“, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai buvo atidengtos dvi atminimo lentelės ant „Metropolio“ viešbučio ir Kauno geležinkelio stoties sienų, kur jis išdavė paskutiniąsias „Gyvybės vizas“ prieš išvykdamas iš Kauno 1940 m.

2017 m. jo vadovaujama Kauno miesto savivaldybė skyrė apie 65 000 eurų Sugiharos muziejaus pastato remontui. Meras, pasak ambasados atstovų, labai palaikė veiklas, skirtas šviesti jaunąją kartą apie p. Sugiharos nuopelnus ir stiprinti supratimą apie Japoniją per Sugiharos humanitarinę veiklą.

„V.Matijošaitis palaikė ir skatino bendradarbiavimą su savivaldybėmis Japonijoje. 2017 m., palaikant ir dalyvaujant Kauno miesto savivaldybei, vystyti ryšiams tarp Kauno ir Japonijos buvo sukurta “Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai„. Grupę sudarė savivaldybės bei įvairių Kauno organizacijų atstovai, taip pat Seimo nariai. Panaši grupė buvo sukurta ir Gifu prefektūroje bendradarbiavimo ryšiams stiprinti.

2017 m. ir 2018 m. “Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai„ organizavo “Sugiharos savaitę„, kurios metu vyko įvairūs renginiai, atskleidžiantys Ch.Sugiharos pasiekimus ir stiprinantys draugystę tarp dviejų šalių ir V.Matijošaitis, kaip Kauno miesto meras ir šių renginių pagrindinis šeimininkas, atliko svarbų vaidmenį. “Sugiharos savaitė„ tapo dideliu tarptautinių renginių ciklu Kaune, kuriame dalyvavo tiek aukšto rango Lietuvos bei užsienio svečiai, tiek miesto gyventojai“, – rašoma pranešime spaudai.

2018 m. sausį Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abe vizito metu, V.Matijošaitis, kaip teigiama, labai daug padėjo priimant vyriausybės vadovą Kaune, ir tai neabejotinai prisidėjo prie šio vizito sėkmės. Jis ženkliai prisidėjo prie dvišalių ekonominių ryšių vystymosi, palaikydamas bendradarbiavimo sutarčių tarp Japonijos ir Lietuvos įmonių pasirašymą.

„V.Matijošaičio pastangos vystant ryšius su Japonija kultūros, ekonomikos, švietimo ir kitose srityse bei jo pasiekimai skatinant bendradarbiavimą tarp Japonijos ir Lietuvos yra labai svarbūs Japonijai ir Lietuvai“, – konstatuojama pranešime.

Tai jau aštuntas lietuvis, apdovanotas tokio aukšto rango Japonijos vyriausybės apdovanojimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min