Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mero laukia išbandymas

Opozicija, norėdama nuversti A.Kupčinską iš posto, į savo pusę turi patraukti bent 21 tarybos narį.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Opozicija, norėdama nuversti A.Kupčinską iš posto, į savo pusę turi patraukti bent 21 tarybos narį.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dar vasaros pradžioje Kauno tarybos opozicijoje dirbančių socialdemokratų pradėta mero Andriaus Kupčinsko vertimo iš posto epopėja pagaliau pasiekė finišo tiesiąją – jau poryt neeilinio posėdžio metu vyks slaptas balsavimas, lemsiantis miesto vadovo likimą.

Kaino socialdemokratai prieš keletą mėnesių paskelbė ketinantys merui surengti interpeliaciją, vėliau pranešė beveik surinkę tam reikiamus parašus, o praėjusią savaitę pagaliau patvirtino sulaukę 14 tarybos narių pritarimo. Būtent tiek parašų pagal Vietos savivaldos įstatymą reikia surinkti norint merui pareikšti nepasitikėjimą.

Interpeliacijos tekstą pasirašė 6 socialdemokratų atstovai, po tris Liberalų ir centro sąjungos bei Darbo partijos narius, „Fronto“ partijai atstovaujantis Bronislovas Kučinskas bei valdančiąją koaliciją šįmet palikęs Rapolas Gediminas Sakalnikas.

Opozicijos parengtame interpeliacijos tekste A.Kupčinskui reiškiami priekaištai dėl nesugebėjimo tinkamai vadovauti tarybos posėdžiams, dėl esą nepagrįsto miesto transporto įmonių jungimo, dėl tariamo dviejų savivaldybės valdomų ligoninių žlugdymo bei kitų dalykų.

Tiesa, 14-os savo parašus prie interpeliacijos teksto padėjusių politikų balsų nuversti merui neužteks. Nepasitikėjimas miesto vadovu gali būti pareikštas tam pritarus bent pusei iš 41 tarybos nario.

Nori kuklesnio mero elgesio

„Mūsų darbo tikslas yra ne nuversti merą, o priversti jį gerai dirbti bei taisyti savo klaidas.
Mums tiesiog reikia gerai dirbančio tarybos pirmininko, kuris galėtų atstovauti kauniečių interesams. Ir tos interpeliacijos nebūtų, jeigu meras būtų daugiau dėmesio skyręs mūsų kritikai, kuri daugiausia buvo konstruktyvi, – apie artėjantį balsavimą dėl nepasitikėjimo meru kalbėjo socialdemokratų atstovas Gintautas Labanauskas ir pabrėžė, kad vien paskelbimas apie jau surinktus parašus turėjo teigiamos įtakos mero elgesiui per praėjusį posėdį: – Nebesivėlė į replikas po politikų pasisakymų ir daug kukliau bei konstruktyviau vedė posėdį.“

Sieja su artėjančiais rinkimais

A.Kupčinskas, paklaustas apie artėjantį slaptą balsavimą dėl jo ateities, tikino esantis visiškai ramus ir socialdemokratų inicijuotą interpeliaciją siejo su artėjančiais savivaldybių tarybų rinkimais. „Tai yra destrukciniai opozicijos veiksmai. Aš matau jų norą kuo ilgiau šitą klausimą eskaluoti ir tuo pačiu valdančiosios koalicijos dėmesį nukreipti nuo strateginių darbų, – teigė meras. – Kad ir ką daryčiau, vis tiek bus priekaištaujama dėl smulkiausių dalykų. O kaltinimai dėl netinkamo pirmininkavimo posėdžiams yra ne kas kitas, kaip tik neradimas daugiau prie ko prisikabinti.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min