Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mero priešininkai tikrins konservatoriaus Andriaus Kupčinsko drąsą

Kauno opozicijos spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno opozicijos spaudos konferencija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį rengiantys neeilinį posėdį dalis Kauno miesto tarybos narių kaltino miesto valdžią neskaidria veikla ir piktinosi, kad meras Andrius Kupčinskas atsisakė šaukti posėdį bei vengia svarbių klausimų. Jie teigė, kad rytoj galutinai paaiškės, kiek drąsus meras ir vicemerai. Tačiau dar neaišku, ar toks posėdis gali būti teisėtas.

Darbo frakcijos atstovas Gintaras Furmanavičius kritikavo merą, kad šis bandymus išsiaiškinti miesto reikalus vadina politikavimu. „Viską bandoma perkelti į politinę plotmę, bet klausimai yra ūkiniai. Valdančioji koalicija nesijaučia tvirtai, į darbotvarkę įtraukiami trečiaeiliai klausimai, o mes pateikėme strateginius, svarbius miestui klausimus. Eiliniuose posėdžiuose jie nukeliauja į pabaigą, po biurokratinių klausimų“, – tvirtino jis.

Netrūko aštrių frazių

G.Furmanavičius mero vengimą suteikti informaciją metaforiškai palygino su jo mecenuojamu renginiu „Kauno naktys“.

Po praėjusio savaitgalio socialiniame tinklalapyje „Facebook“ organizatoriai grubiai atsakinėjo kritikavusiems renginį komentatoriams. „Tai, kas vyko socialiniuose tinkluose, yra ir mero požiūris į mus visus – sėdime ir čiulpiame visus tuos ketverius metus“, – rėžė politikas, pasitelkęs „Kauno naktų“ organizatorių naudotą leksiką.

A.Kupčinskas vienintelis meras, kuris bando įtakoti teismą, pats jo prašo, ką reikia daryti. Kas gali paneigti, kad po slepiamais darbais neslypi kriminalas?“, – dėstė A.Garbaravičius.

Koalicijoje su konservatoriais esančių socialdemokratų narys Arvydas Garbaravičius irgi pliekė merą.

„Susidaro įspūdis, kad darbai slepiami arba nedaromi. Turime teisę paklausti. Dabar atrodo, kad lendame į svetimą kišenę, nors tai yra bendras reikalas. Pavyzdžiui, paprašius teismo dokumentų apie stoginių stotelėse koncesijos konkursą, teigiama, kad tai yra konfidenciali informacija.

Pasirodo, kad pati savivaldybė paprašė teismo dokumentus, susijusius su stoginių įrengimų konkursu, paskelbti konfidencialiais. Teismas taip ir padarė. Metodika tokia: vadai nori, kad nieko nežinotume. A.Kupčinskas vienintelis meras, kuris bando įtakoti teismą, pats jo prašo, ką reikia daryti. Kas gali paneigti, kad po slepiamais darbais neslypi kriminalas?“, – dėstė A.Garbaravičius.

Susirūpino Laisvės alėja ir Kongresų rūmais

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Simonas Kairys piktinosi, kad Laisvės alėjos rekonstrukcija rugsėjį prasidės nepasitarus su verslininkais, dirbančiais šioje gatvėje.

„Vilniuje, kol vyko Gedimino prospekto rekonstrukcija, verslininkams buvo taikomos lengvatos, o su dirbančiais Laisvės alėjoje apie tai nekalbama. Nežinia, kokių nuostolių jie patirs, jei darbai, kaip žadama, užsitęs 12 metų. Prieš rinkimus bandoma bet kokia kaina pradėti rekonstrukciją“, – sakė S.Kairys.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Simonas Kairys piktinosi, kad Laisvės alėjos rekonstrukcija prasidės  nepasitarus su verslininkais.

„Vieningo Kauno“ lyderis Povilas Mačiulis įsitikinęs, kad Laisvės alėjos rekonstrukcija turėjo būti aptarta taryboje. „Jeigu administracijos vadovas žada rekonstruoti per 12 metų, mes siūlome parengti planą rekonstruoti per 4 metus“, – sakė jis.

P.Mačiulis pastebi, kad Kongresų rūmų projektui iškilo grėsmė. „Viešųjų pirkimo tarnyba sustabdė pirkimus. Yra protokolinis sprendimas organizuoti tarptautinį architektūrinį konkursą. To vengė valdantieji“, – kalbėjo P.Mačiulis.

Nežinia, ar posėdis bus teisėtas

Kauno meras A.Kupčinskas opozicijos kaltinimus vadina laužtais iš piršto išvedžiojimais ir sako, kad visus siūlomus oponentų klausimus aptars eiliniame posėdyje rugsėjo 18 d.

„Potvarkio šaukti neeilinį posėdį neteikiau. Tarybos nariai turi galimybę patys tai daryti, bet dar nepraėjo 14 dienų, nepateikti ir sprendimų projektai. Opozicijos darbas šaukti, kad dangus griūva, nors dar net nekrenta lapai“, – ironizavo A.Kupčinskas.

S.Kairys mano, kad A.Kupčinskas bando išsisukinėti nuo svarbių klausimų žaisdamas reglamento frazėmis.

„Išties tai neturintis precendento atvejis: teisiškai gal ir neaišku, ar po 14 dienų meras turėjo sušaukti ir surengti posėdį ar praėjus tam terminui dar tik teikti šaukimą. Mūsų nuomone, posėdis bus teisėtas. Mero atsakomybė buvo neįvelti tarybos narių į biurokratines procedūras. Niekas netrukdė merui sušaukti tarybos narius ir visiems apsvarstyti svarbius miestui klausimus. Nebūtini ir sprendimų projektai, paklausimai taip pat teikiami darbotvarkėje“, – įsitikinęs S.Kairys.

Neeilinį posėdį inicijuoja 16 iš 41 Kauno tarybos narių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min