Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno miesto ligoninei bus siūlomas Šv. Luko pavadinimas

Pernai jubiliejų atšventusi Kauno ligoninė turi naują vadovą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šv. Luko pavadinimą norima suteikti į vieną įstaigą sujungtai Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinei ir Kauno 2-ajai klinikinei ligoninei.
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio mėnesį į vieną viešąją įstaigą nusprendus sujungti Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę ir Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę, dabar svarstoma, kaip naująją ligoninę pavadinti. Ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdžio metu naujam juridiniam asmeniui bus siūloma suteikti Šv. Luko – gydytojų globėjo vardą.

Neseniai savivaldybė išsiuntė paklausimą Kauno arkivyskupijos kurijai, norėdama sužinoti jos nuomonę dėl siūlomo ligoninės pavadinimo. Senieji kauniečiai mena, kad tarpukariu laikinojoje sostinėje veikė Šv. Luko ligoninė. Ją Žaliakalnyje, šalia VII forto, 1925 metais buvo pastačiusi Labdaringa krikščioniškos meilės draugija. Ši ligoninė buvo pirmoji Lietuvoje katalikiška, t.y. priklausanti katalikų organizacijai, ligoninė.

Svarbiausias evangelisto Luko gyvenimo liudijimas – mūsų laikus pasiekusi Evangelija ir jo plunksnai priskiriama Naujojo Testamento knyga – Apaštalų darbai.

Istorikų teigimu, Lukas buvo iš pagonybės atsivertęs krikščionis, apaštalo Pauliaus bendražygis. Luko profesija buvo gydytojas, o šv. Paulius vadina jį „mylimuoju gydytoju“. Jo medicininis išsilavinimas juntamas iš pasirinktos medicininės kalbos, tikslių terminų vartojimo.

Komentarai
Temos Evangelija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min