Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 13:06 , Atnaujinta: 2021 sausio 13d. 13:39

Prasidėjo vakcinacija Kauno pašte: skiepijimui skirs ir ledo areną, vakcinai pasiruošę 75 proc. miesto poliklinikos darbuotojų

Antradienį į Kauną pristatyta pirmoji „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 siunta. Nuo trečiadienio prioriteto tvarka pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai, personalas, taip pat karštuose taškuose dirbantys medikai. Jiems numatyta skiepijimo vieta – buvusios Centrinio pašto patalpos. Apie vakcinaciją daugiau papasakojo ją vykdančios Kauno miesto poliklinikos vadovas.

Antradienį po pietų į Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinį, lydint policijos konvojui, atgabenta pirmoji amerikiečių farmacijos kompanijos „Moderna“ vakcinos siunta. Visos Lietuvą pasiekusios 2,4 tūkst. dozių atkeliavo būtent į Kauną.

Iki šiol tik Kauno ligoninėse vykęs vakcinavimo procesas nuo trečiadienio peraugo į kur kas didesnio masto veiksmą – sausio 13-osios popietę Kauno miesto poliklinikos medikai pradėjo itin lauktą kitų prioritetinių kauniečių grupių skiepijimą.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną

Pirmiausiai vakcinos artimiausiomis dienomis sulauks didžiausios rizikos grupei priskiriami socialinės globos įstaigų gyventojai, slaugos ligoninių pacientai, jų personalo darbuotojai, taip pat socialiniai specialistai, teikiantys pagalbą žmonėms namuose. Iš Kauno miesto poliklinikos medikų sudarytos mobilios komandos su vakcinomis vyks tiesiai į įstaigas.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną

Trečiadienį popiet startavo ir vakcinavimo procedūros iš anksto tam paruoštame Centrinio pašto pastate Laisvės alėjoje. Čia pirmieji eilėje – mobiliajame patikrų punkte, karščiavimo klinikoje ir mobiliose komandose dirbantys medikai, kasdien patiriantys tiesioginę akistatą su sergančiaisiais COVID-19.

Buvusiose Centrinio Kauno pašto patalpose surengtoje spaudos konferencijoje daugiau apie čia prasidėjusią vakcinaciją trečiadienio popietę papasakojo Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Transliaciją iš Centrinio Kauno pašto buvusių patalpų, kaip jose vykdoma vakcinacija „Moderna“ vakcina, galite stebėti čia:

Pasak P.Kibišos, gautas 2 400 vakcinų žadama sunaudoti skiepijimui per 4–5 dienas. Šiandien Kauno pašto patalpose turėtų būti paskiepyta 200 asmenų, Kauno K.Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė – 88. Įsibėgėjus procesui, kai skiepijimas truks 12 valandų iš eilės, per dieną planuojama paskiepyti po 600 asmenų. Tam numatytos 4 skiepijimo vietos.

„Pirmų tų prioritetinių grupių turėtų būti pagal planą 1 455. Paskiepijus numatytas prioritetines grupes, jei niekas nesikeis, turėtų likti apie 1 000 vakcinų. Gali būti, kad jomis bus pradėti skiepyti kiti SPI (sveikatos priežiūros įstaigų – aut. past.) darbuotojai – visi Kauno miesto poliklinikos bei privačių gydymo įstaigų darbuotojai pagal prioritetus, turimą riziką.

Esame sudarę prioritetinių skiepijimų sąrašą. Pirmoje eilėje – tie, kurie tiesiogiai dirba su COVID-19 pacientais. Antroje – tie, kurie dirba su aerozoliais, kaip, pavyzdžiui, odontologai, ausų, nosies bei gerklės gydytojai, kineziterapeutai. Esame tą sąrašą suderinę su darbuotojais, darbo taryba, kad būtų tarpusavio supratimas, aiškumas ir nebūtų piktinimųsi, kodėl vieni paskiepyti, o kiti nepaskiepyti“, – paaiškino P.Kibiša.

Kauno miesto poliklinika atliko darbuotojų apklausą, paaiškėjo, kad 75 proc. jų sutinka skiepytis.

„Moderna“ vakcina, anot P.Kibišos, skiriasi tuo, kad jos transportavimui ir laikymui nebūtina itin žemą temperatūrą palaikantys šaldikliai, tad šios vakcinos logistika yra paprastesnė.

„Iš pradžių buvo planuotas decentralizuotas skiepijimas. Tuomet galima padalinti visoms gydymo įstaigoms, mums sumažėtų gerokai krūvis. Reiktų ne visą Kauną paskiepyti, o tik pusę“, – teigė Kauno miesto poliklinikos vadovas.

Pasak jo, pašto patalpose galima būtų, kad ir šiandien, skiepyti ir „Pfizer-BioNTech“ vakcina – skirtumo nėra.

„Pats skiepytis žadu, kai ateis eilė“, – patikino P.Kibiša.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Kibiša
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Kibiša

Pirmasis Kaune „Modernos“ vakcina buvo paskiepytas Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio šeimos gydytojas bei Karščiavimo klinikos Kaune medikas. Pasitiktas plojimais, jis teigė, kad prieš tai svarstymų ir abejonių būta visokių, tačiau pasiskiepijus apėmė džiugios nuotaikos. Pasiteiravus, ar jau priprato dirbti karštoje COVID-19 zonoje, jis atsakė teigiamai: viskas jau aišku – ką daryti ir kaip daryti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pirmasis "Modernos" vakcina Kaune paskiepytas medikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pirmasis "Modernos" vakcina Kaune paskiepytas medikas

Kauno pašto patalpose prasidėjus vakcinacijos procesui, komentarą žiniasklaidai suteikė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, atskleidęs, kad jo kabinetas, prasidėjus karantinui, persikėlė į didžiąją savivaldybės salę. Jis pats žada skiepytis, kai tik jį pakvies. Anot jo, visi vyresni protingi žmonės laukia galimybės pasiskiepyti.

„Man tuoj bus 64-eri. Esu arčiau rizikos grupės, bet dar metus kaip ir galiu palaukti. Man būtų smagiau, kad jau bent 50 proc. miesto gyventojų būtų paskiepyta, bet kiek gauname tų vakcinų, tiek“, – teigė V.Matijošaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

Sausio mėnesį Kaunas turėjo atidaryti naujutėlaitę ledo areną, tačiau dabar šios naujos patalpos, anot Kauno mero, virs dar vienomis vakcinavimui skirtomis patalpomis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno ledo arena
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno ledo arena

„Atitirpinsime ledą ir pritaikysime patalpas vakcinavimui, jeigu gausime daugiau vakcinų“, – teigė V.Matijošaitis.

Paklaustas, kaip vertina naujosios valstybės valdžios kovą prieš pandemiją, Kauno meras patikino, kad jis nėra dorojimųsi su pandemijomis specialistas, o yra inžinierius, kuriam geriau miestą statyti, o ne vertinti valdžios veiksmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min