Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 17d. 12:05

Kauno miesto tarybos sprendimas dėl elektrinės apskųstas prokuratūrai

Kauno termofikacinės elektrinės plėtra supriešino politikus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno termofikacinės elektrinės plėtra supriešino politikus.

Po ilgų diskusijų, liepos viduryje tik iš antro karto Kauno miesto tarybos atvertą kelią Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) plėtrai bando užtverti konservatoriai.

Buvęs meras Andrius Kupčinskas ir jo bendraminčiai įsitikinę, jog sklypo Taikos prospekte „Gazprom“ elektrinės statyboms patvirtinimo teisėtumą turi tirti prokuratūra ir specialiosios tarnybos.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybės nariai Andrius Kupčinskas ir Gediminas Žukauskas raštu kreipėsi į prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami kreiptis į teismą ir pripažinti neteisėtu savivaldybės tarybos sprendimą dėl žemės sklypo Taikos pr. 147, Kaune, detaliojo plano patvirtinimo.

Kas tarnauja Rusijai?

„Reikia išsiaiškinti, kas tarnauja rusiškų dujų monopolistams. Sieksime panaikinti tarybos sprendimą ir ištirti, kodėl taip skubotai buvo priimtas rusų pramonės monopolistui palankus sprendimas“, – sakė Kauno konservatorių lyderis A.Kupčinskas.

Specialiosioms taryboms nusiųstame rašte teigiama, jog visos žemės sklypo Taikos prospekte detaliojo plano rengimo, derinimo, tvirtinimo procedūros, atliktos iki šių metų liepos 14 dienos (elektrinės plėtrą palaiminusio Kauno miesto tarybos posėdžio), yra neteisėti, todėl miesto tarybos sprendimas yra niekinis.

Kauno miesto taryba KTE plėtrai pritarė tik iš antro karto. Skirtingai balsavo tų pačių partijų nariai. „Gazprom“ planams, kaip ir A.Kupčinskas, priešinosi ir jo nuolatinis oponentas, buvęs meras liberalcentristas Arvydas Garbaravičius. Jo manymu, KTE negalima pasitikėti, nes ji neinvestavo žadėtų 400 mln. Lt.

Nuomonės keitėsi

Tačiau kitas liberalcentristas, Kauno miesto tarybos Energetikos komiteto pirmininkas Kęstutis Mikėnas įsitikinęs, jog statyti naują elektrinę verčia ūkinė būtinybė.

Jo manymu, nesutarimai „Gazprom“ viduje, Rusijos oligarchų tarpusavio konkurencija blaško ir Lietuvos politines jėgas.

„Juk anksčiau Kauno konservatoriai puikiai sutarė su KTE vadovais, o pastaruoju metu užtraukė kitokią giesmę. Konservatoriai trūks plyš bando įbrukti bioelektrinės Petrašiūnuose statybą. Tačiau bijau, kad jų proteguojama kompanija „Fegdum“ pakiš mums kažką panašaus į „Leo LT“. Jie pasiims miesto rezervinę katilinę, tad kas gali užtikrinti, kad neprimes miestui monopolinių šilumos kainų“, – svarstė K.Mikėnas.

Į prokuratūrą ir STT kreipęsi Kauno konservatoriai nurodė, jog Kauno meras Rimantas Mikaitis sprendimo projektą svarstyti tarybai pateikė skubotai, jis esą neapsvarstytas visuose tarybos komitetuose, nebuvo vertintas Lietuvos Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min