Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimantas Mikaitis išverstas iš Kauno mero posto

A.Kupčinskas nusitaikė į R.Mikaičio vietą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas ir Rimantas Mikaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

22 Kauno miesto tarybos narių balsai nulėmė, kad nuo šių metų pradžios mero pareigas ėjęs Rimantas Mikaitis neteko savo posto. Slaptame balsavime dalyvavo 24 politikai, iš kurių tik du palaikė liberalų sąjūdžio atstovą. Laikinuoju miesto meru paskirtas socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas.

Balsavime dėl interpeliacijos nedalyvavo valdančiajai daugumai iki šiol priklausę jaunalietuviai, Darbo partijos ir „Vieningo Kauno“ atstovai. Kartu su R.Mikaičiu eitų pareigų neteko ir vicemerai Stanislovas Buškevičius, K.Kriščiūnas bei Povilas Mačiulis. Artimiausiu metu taryba turės išrinkti naująjį merą ir jo pavaduotojus. Neabejojama, kad naujuoju miesto vadovu taps praėjusią kadenciją mero pareigas ėjęs Andrius Kupčinskas.

R.Mikaitis mero poste išbuvo 186 dienas.

Susipynė priešingi interesai

„Susibūrus šiai koalicijai aš, atstovaudamas trims į tarybą išrinktiems liberalams, tapau meru. Daugeliui tai atrodė kaip avantiūra, bet šešios politinės jėgos susivienijo tam, kad Kaunas sulauktų permainų, kurių reikėjo.

Kodėl šiandien atsitiko taip, kad mano galvos reikalauja ne tik opozicija, bet ir kai kurie asmenys iš koalicijos?

Tikiu, kad dauguma koalicijos narių atėjo nuoširdžiai dirbti Kauno labui, bet buvo ir tokių, kuriems politika tėra įrankis patenkinti asmeninius interesus.

Atsirado dumblo specialistų, klampinančių miestą į dumblą, ir Laisvės alėjos kavinėse sąmokslą rezgančių pilkųjų kardinolų“, – tokią kalbą, panašią į atsisveikinimo, rėžė R.Mikaitis.

Kartu su R.Mikaičio atstatydinimu pasiūlyta atleisti iš vicemerų pareigų P.Mačiulį, K.Kriščiūną ir S.Buškevičių.

Už interpeliaciją pasirašė konservatoriai, liberalcentristai, socialdemokratai ir „tvarkiečiai“.

Krizė prasidėjo prieš dvi savaites

Krizė valdančiąją koaliciją „Už Kauną“ užklupo prieš dvi savaites, kai socialdemokratai pasakė pasitrauksiantys iš koalicijos, nes jiems neleidžiama kontroliuoti jų įtakoje esančių savivaldybės įmonių.

R.Mikaičiui prikišama, kad Kaune lėtai vykta teigiami poslinkiai.

Iš koaliciją „Už Kauną“ sudarančių jėgų R.Mikaitį remia judėjimas „Vieningas Kaunas“ (penki nariai), jaunalietuviai (keturi), Darbo partija (keturi), Liberalų sąjūdis (trys).

Papildyta 13.30 val. Kodėl žlugo koalicija?

Povilas Mačiulis, vicemeras, judėjimo „Vieningas Kaunas“ atstovas:

„Partijoms nepavyko susitarti dėl svarbių sprendimų. Siauri grupiniai ir asmeniniai interesai buvo iškelti aukščiau miesto interesų. Koalicijos valtis siūbavo beveik nuo pat pradžių, opozicija kėlė bangas tol, kol visi išvirtome.“

Gintautas Labanauskas, Kauno miesto tarybos narys, socialdemokratų frakcijos seniūnas:

„Socialdemokratų Kauno skyriaus tarybos prezidiumas tik vakar nusprendė dalyvauti sudarant naują koaliciją, nes šioje buvo nebeįmanoma įgyvendinti mūsų programinių nuostatų.“

Gintaras Furmanavičius, Darbo partijos frakcijos atstovas:

„Iš karčios darbo Vyriausybėje patirties žinau, kad konservatoriams ir socialdemokratams, priešingų ideologinių stovyklų atstovams, susitarti sunku ar net neįmanoma. Jeigu Kauno miesto taryboje bus sudaryta „vaivorykštės“ koalicija, ji tvers ne ilgiau nei šioji. Ypač turint omenyje A.Kupčinsko charakterį ir jo vadovavimo metodus.“

Kęstutis Kriščiūnas, vicemeras socialdemokratas:

„Šios kadencijos savivaldybės administracija buvo labai neveikli, darė vieną klaidą po kitos. Dėl jos kaltės iškilo grėsmė netekti Vyriausybės investicinių lėšų, skirtų „Girstučio“ baseinui statyti. Taip, administracijai vadovavo mūsų partijos narys, Antanas Navakauskas. Jam pareiškėme nepasitikėjimą, nes jis nepateisino partijos lūkesčių.“

Kęstutis Mikėnas, Kauno miesto tarybos narys, liberalcentristas:

„Viskas buvo gerai, kompanija susirinko šauni, tik vadas pasirodė besąs silpnas. Čia ir visa bėda.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min