Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno moksleiviai rungėsi dėl greičiausiai SMS žinutę rašančiojo titulo

SMS rašymo lenktynės Kaune
Organizatorių nuotr. / SMS rašymo lenktynės Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kaune moksleiviai susigrūmė dėl teisės vadintis greičiausiai SMS žinutes mobiliuoju telefonu rašančiu moksleiviu. Čia vykusiame „PILDYK SMS lenktynių“ etape greičiausiai telefono mygtukus spaudžiančiu dalyviu tapo ir į finalą pateko kaunietė Kamilė Miciulevičiūtė, kuriai pasiekti naują SMS rašymo rekordą pritrūko tik 35 sekundžių.

Lenktynės vyko Kauno Jono ir Petro Vileišių vidurinėje mokykloje. Kad patektų į finalą šios mokyklos moksleivė K.Miciulevičiūtė turėjo įveikti 50 varžovų ir pademonstruoti nepaprastą pirštų miklumą. Mergina 175 ženklų (t.y., 378 telefono klaviatūros mygtukų paspaudimai) žinutės tekstą mobiliajame telefone parašė per 1 minutę ir 26,8 sekundes. Moksleivės SMS rašymo tempas – daugiau nei 4 telefono mygtukų paspaudimai per sekundę. Pernykščio Lietuvos rekordo autorė, Vilniaus Užupio gimnazijos auklėtinė Marija Dagytė, tą pačią žinutę parašė per 51,63 sekundės, telefono mygtukus spustelėdama daugiau nei 7 kartus per sekundę.

Tradicinėse, jau trečius metus visoje Lietuvoje rengiamose SMS rašymo lenktynėse mokiniai demonstruoja ne tik rankų miklumą bei gebėjimą naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, bet ir lietuvių kalbos žinias – žinutės tekstą varžybų dalyviai turi parašyti taisyklingai, naudodami lietuviškas raides ir skyrybos ženklus.

Varžybų dalyviai rungtyniauja, kas greičiau telefonu parašys frazę „Ančiasnapis – tai monotipinės ančiasnapių genties žinduolis. Tai – unikalus Australijos žemyno gyvūnas, turintis panašų į anties snapą, plėvėtas kojas ir panašią į bebro uodegą“. Tekstą būtina parašyti taisyklingai, o už padarytą klaidą dalyviui skiriamos dvi baudos sekundės.

„PILDYK SMS lenktynės“ rengiamos 53 Lietuvos mokyklose, kiekvienoje bus atrinkta po vieną greičiausiai ir taisyklingiausiai rašantį moksleivį, kuris gegužės mėn. dalyvaus lenktynių finale Vilniuje. Nugalėtojui atiteks pagrindinis 10 tūkst. litų prizas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min