Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mokykloms – nemokamas bevielis internetas

Siuvykloms pritrūkus audinių, kai kurie Kauno moksleiviai mokslo metus pradės be mokyklinės uniformos.
E.Jankausko nuotr. / Moksleiviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Keli tūkstančiai miesto moksleivių galės nemokamai naudotis sparčiuoju bevieliu internetu.

Metų pradžioje, laimėjusi Kauno miesto savivaldybės skelbtą konkursą, bendrovė „Mikrovisatos TV“ naujosios kartos šviesolaidžio tinklą nutiesė į 15 miesto mokyklų. Šioms mokykloms bendrovė pasiūlė ir nemokamą bevielį internetą – šia paslauga artimiausiu metu galės naudotis keli tūkstančiai moksleivių. „Mikrovisatos TV“ atstovų teigimu, projektas yra nemokamo interneto Laisvės alėjoje ir Rotušės aikštėje tąsa.

„Didžiąją dalį laiko jaunimas praleidžia internete. Moksleiviai itin imlūs naujosioms technologijoms – dažnas naudojasi nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais. Jais prisijungus prie interneto atsiveria neišsemiamas žinių šaltinis. Tai jau nebeatsiejama nuo jaunuolių kasdienybė ir mes, pasitarę su mokyklų vadovais bei gavę jų pritarimą, pasiūlėme įrengti bevielį internetą. Ši paslauga nemokama kaip ir miesto centre esančiose mūsų bevielio interneto zonose“, – sakė „Mikrovisatos TV“ generalinis direktorius Raimondas Gaidys.

„Mikrovisatos TV“ šviesolaidžio tinklo pranašumais nuo metų pradžios naudojasi mokyklos, esančios Šilainių, Eigulių, Dainavos, Žaliakalnio ir Gričiupio seniūnijose. Šios mokyklos vienu saugiausių tinklų buvo prijungtos prie bendro Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinklo ir nuo šiol gali naudotis bendromis duomenų bazėmis. Be to, šis šviesolaidinis tinklas jungia Kauno miesto savivaldybę su daugiau kaip dvidešimčia visame mieste esančių jos padalinių ir seniūnijų. Visos šios savivaldos įstaigos yra viename saugiame duomenų perdavimo tinkle ir gali naudotis savivaldybės duomenų centru. Kauno miesto savivaldybei bei jos padaliniams „Mikrovisata TV“ ne tik užtikrina saugų duomenų perdavimą, tačiau ir interneto srautą bei iki 100 Mbps tinklo spartą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min