Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 20:33

Kauno moterų draugija 16 dienų primins apie visuomenės skaudulį – smurtą prieš moteris

Daiva Baranauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daiva Baranauskienė

Kauno moterų draugija antradienį Rotušėje surengė jubiliejinės 5-osios akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ atidarymą. Iki gruodžio 10 dienos, kauniečiai bus aktyviai supažindinami apie smurtą šeimose ir informuos apie galimybes gauti pagalbą nukentėjusioms moterims.

Kaip sakė Kauno moterų draugijos pirmininkė Daiva Baranauskienė, kas trečia moteris Lietuvoje patiria smurtą: fizinį arba psichologinį. „Daugelis mano, kad tai labiau asocialių, girtaujančių šeimų problema. Iš tikrųjų smurtą patiria ir daugybė išsilavinusių, iš šalies žiūrint, tvarkingose šeimose gyvenančios moterys. Ši bėda aktuali visuose socialiniuose sluoksniuose“, – teigė D.Baranauskienė.

Pasak jos, moterys labai dažnai vis dar baiminasi arba gėdijasi pasakyti patiriančios prievartą. „Visuomenė dar irgi neretai linkusi ieškoti pačios smurtą patyrusios aukos kaltės, netgi po rezonansinių nusikaltimų analizuojama, ar nevertėjo moteriai pačiai saugotis užpuolikų ir panašiai“, – pastebi D.Baranauskienė.

Akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ yra kuo plačiau pristatyti opią problemą, didinti visuomenės nepakantumą smurtui šeimoje, suteikti informaciją apie galimybes gauti paramą, pagalbą. „Daug pagelbėjo įstatymas dėl smurto artimoje aplinkoje. Tačiau dar reikia reglamentuoti ir sukurti galimybes teisiškai apsaugoti moteris nuo subtilesnio, bet ne mažiau žalingo psichologinio smurto“, – kalbėjo D.Barnauskienė.

Kauno moterų draugija tęsia „Erdvės be smurto“ idėją, kurios metu kavinės skelbiamos erdvėmis be smurto bei akcijos ambasadorėmis. Į akciją įsitraukusios įmonės taip pat gaus specialų akcijos lipduką lietuvių ir anglų kabomis „Erdvė be smurto/Violence free“.

Antradienį Kauno Rotušėje surengtas akcijos atidarymo iškilmės. Jose dalyvavo šalies ir miesto valdžios atstovai, dainavo solistė Rita Preikšaitė.

Akcijos renginiai pristatomi svetainėje 16dienu.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min