Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 11 08

Kauno Panemunės tilto rekonstrukcijos konkursas: latvių pasiūlyta kaina – per maža?

Trečiadienį turėjo paaiškėti rugpjūtį Kauno miesto savivaldybės skelbto Panemunės tilto rekonstrukcijos konkurso laimėtojas. Tačiau jo reikės palaukti dar bent savaitę, nes mažiausią darbų kainą pasiūlę latviai laiku nesugebėjo paaiškinti, kaip jie už tokią sumą įgyvendintų projektą.
Panemunės tiltas
Panemunės tiltas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaimyninės šalies kelininkai paprašė skirti dar kelias dienas pabaigti paaiškinimus.  Tad Kauno Viešųjų pirkimų komisija turėtų kitą trečiadienį nuspręsti, kas taps šimtamilijoninės vertės ir miestui labai svarbaus konkurso nugalėtoju. Paskelbus laimėtoją, per 15 parų sprendimą bus galima apskųsti.

„15min“ primena, kad paraiškas dalyvauti konkurse pateikė keturios bendrovės – dvi Lietuvos ir dvi – Latvijos. Latvijos kelininkai „Latvijas tilti“ yra pasirengę tiltą rekonstruoti už 82,66 mln. Lt (su PVM), „Kauno tiltai“ – už 102,95 mln. Lt, UAB „Alkesta“ norėtų gauti 108,98 mln. Lt, o kita latvių bendrovė „Tilts“ – 112,69 mln. Lt. Du patys brangiausi pasiūlymai pripažinti kaip neatitinkantys kvalifikacinių reikalavimų.

Kaina – nereali?

„Kiekvienas dalyvis konkurso metu gali tikslinti kvalifikacinius rodiklius, jei mes prašome pateikti kokių nors papildomų pažymų. Negalime atmesti pasiūlymo nebandydami patikslinti kvalifikacijos. Tie du dalyviai netikslino savo kvalifikacijos“, – aiškino Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas.

Ekspertai suskaičiavo, kad avarinės būklės Panemunės tilto rekonstrukcija galėtų kainuoti apie 107 mln. Lt. Todėl bendrovė „Latvijas tilti“, pasiūliusi mažesnę nei 83 mln. Lt kainą, atrodo labai patraukliai, tačiau Viešųjų pirkimų komisijai užkliuvo kai kurie sąmatos punktai, todėl paprašyta konkrečiai paaiškinti, kaip ketinama juos įvykdyti.

Komisijai kilo įtarimų, kad drąsiai į konkursą įsiveržę kaimynai tik dabar ėmė skaičiuoti realias sudėtingo ir didelio projekto sąnaudas.

Negauna žadėtų milijonų

Apie būtinybę remontuoti avarinės būklės Panemunės tiltą garsiai kalbama jau gerą dešimtmetį, tačiau tik šią vasarą rekonstrukcijos klausimas pajudėjo iš mirties taško. Buvo gautas Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos pažadas skirti 3 mln. litų rekonstrukcijos parengiamiesiems darbams. Tačiau jis iki šiol neįvykdytas ir neaišku, kada žadėti pinigai pasieks miestą.

Pradėti Panemunės tilto rekonstrukciją tikslinga ne tik dėl jo avarinės būklės, bet ir dėl šiuo metu vykdomos A.Juozapavičiaus prospekto rekonstrukcijos. Du stambūs objektai būtų statomi vienu metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius