Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Panemunės tilto rekonstrukcijos konkurso laimėtoją skųs teismui

Panemunės tiltas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Panemunės tiltas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Panemunės tilto rekonstrukcijos istorijoje dar nepadėtas taškas, nors jo laimėtojas – „Kauno tiltai“ – oficialiai paskelbtas trečiadienį. Viešųjų pirkimų komisijos sprendimą teismui skųs Kauno savivaldybės opozicija.

Darbo partijos narys Rytis Šatkauskas aiškina, kad taip elgtis nuspręsta kilus įtarimams, jog iš konkurso neteisėtai eliminuota 20 mln. litų mažesnę darbų atlikimo kainą pasiūliusi Latvijos kompanija „Latvijas Tilti“.

Priminsime, kad latviai rekonstrukciją tikino galintys atlikti už 82,66 mln. Lt, „Kauno tiltai“ – už 102,95 mln. Lt. Viešųjų pirkimų komisijos sprendimą apskųsti galima per 15 dienų nuo laimėtojo paskelbimo.

Neatitiko reikalavimų

Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo Raimondo Mačikėno teigimu, „Latvijas Tilti“ pasiūlymo neatitikimą konkurso reikalavimams nulėmė faktas, kad bendrovė nepatvirtino apsisprendimo pilnai įvykdyti projekte numatytus darbus už pasiūlyme nurodytą kainą.

„Pasiūlymo analizės metu sąmatose nustatyta daugybė neatitikimų, dėl kurių pasiūlymas negali būti laikomas atitinkančiu konkurso sąlygų reikalavimus. Kai kurie jų, pavyzdžiui, ketinimai keisti techninio projekto sprendinius, sudaro galimybę atsirasti papildomiems darbams ir keisti sutarties kainą“, – sprendimą aiškino R.Mačikėnas.

Įtaria sąmokslą

„Juokinga kaltinti kompetencijos trūkumu latvių bendrovę, įrengusią sudėtingiausią Baltijos šalyse transporto žiedą“, – kalbėjo „darbietis“ Gintaras Furmanavičius.

Jis tvirtino dar mero Rimanto Mikaičio valdymo pusmečiu išsiaiškinęs krūvą faktų, rodančių, jog „Kauno tiltams“ labai dažnai nusišypso laimė gauti pelningų užsakymų iš miesto biudžeto. Politikui kyla įtarimų, kad ne visi sprendimai priimami skaidriai.

„Negaliu oficialiai įrodyti, tačiau turiu informacijos, jog konkurso Panemunės tiltui statyti sąlygose buvo įrašyta, jog įmonė dalį darbų turi atlikti iš apyvartinių lėšų. Tai negirdėtas dalykas, skandalas“, – tikino G.Furmanavičius.

R.Šatkauskas teigė žinąs, kad už pasitraukimą iš labai pelningo konkurso Latvijos bendrovė iš Kauno įmonės gavo milijoninę kompensaciją. Kauno tarybos narys neabejoja, jog bus atsilyginta ir nugalėtojus palaikiusiems politikams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min