Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Panemunės tilto rekonstrukcijos konkurso nugalėtojas – „Kauno tiltai“

Panemunės tiltas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Panemunės tiltas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip ir buvo galima numanyti, Kauno Panemunės darbų pirkimo konkurso nugalėtoju trečiadienį paskelbta bendrovė „Kauno tiltai“. Latvijos bendrovės „Latvijas tilti“ pasiūlymas pripažintas neatitinkančiu konkurso reikalavimų.

Vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymu, konkurso dokumentais, techniniu tilto projektu, ekspertų bei specialistų pastabomis, dalyvių pateiktais paaiškinimais ir atsakymais į pasiūlymų sąmatose esančius neaiškumus, Viešųjų pirkimų komisija konkurso laimėtoju nutarė pripažinti „Kauno tiltai“, skelbiama Kauno savivaldybės pranešime.

Sutartis su rangovu bus pasirašyta tik tuomet, kai baigsis procedūrų apskundimui skirtas laikas ir Viešųjų pirkimų tarnyba atliks pirkimo  procedūrų įvertinimą.

Nustatė daug neatitikimų

„Latvijas Tilti“ pasiūlymo neatitikimą konkurso reikalavimams nulėmė faktas, kad bendrovė nepatvirtino apsisprendimo pilnai įvykdyti projekte numatytus darbus už pasiūlyme nurodytą kainą. Ši aplinkybė nėra vienintelė, nulėmusi tokį sprendimą.

„Pasiūlymo analizės metu sąmatose nustatyta visa eilė neatitikimų, dėl kurių pasiūlymas negali būti laikomas atitinkančiu konkurso sąlygų reikalavimus. Kai kurie jų, kaip, pavyzdžiui, ketinimai keisti techninio projekto sprendinius, sudaro galimybę atsirasti papildomiems darbams ir keisti sutarties kainą.

Netinkamo pasiūlymo pripažinimas tinkamu yra draudžiamas Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Toks įstatymo pažeidimas praktiškai likviduotų galimybę gauti reikiamą finansavimą tiek iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, tiek ir iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Transporto investicijų direkcijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos ar kitų šaltinių“, – teigė Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus Raimondas Mačikėnas.

Paaiškėjo kainų skirtumai

Nagrinėjant pateiktas darbų sąmatas, paaiškėjo pasiūlymų kainų skirtumo priežastys.  Šalia kitų faktorių, pavyzdžiui, neįskaičiuotų medžiagų kainų, neįskaičiuotų turimos technikos ir mechanizmų panaudojimo kainų, pastebėtos ir neįtikėtinai mažos išlaidos, numatytos darbo projekto rengimui ir kitoms inžinerinėms paslaugoms. Įvertinus šias aplinkybes, tikimybė, jog šių inžinerinių paslaugų apmokėjimui rangovas vėliau prašytų papildomo finansavimo, yra didelė.

„Šios sąnaudos pasiūlyme siekia tik 1/10 numatytųjų techniniame projekte. Statinio ir dinaminių bandymų pabaigus tilto statybą kaina siekia tik 1/3 projekte numatytos kainos. Apibendrinus šias ir visas kitas aplinkybes buvo priimtas jau minėtas sprendimas. Bet kuri perkančioji organizacija gali rinktis tik tą pasiūlymą, kuris pilnai atitinka jos paskelbto konkurso sąlygas“, – pabrėžė R.Mačikėnas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min