Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno pilies atstatymo priešininkas vadovaus Patariamajai visuomeninei kultūros paveldo komisijai

Renginio akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno pilies atstatymo projektui nepritarę kauniečiai buvo surengę ne vieną visuomeninę akciją, kurioje ragino pakeisti numatytus darbus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Kauno miesto savivaldybėje įvyko pirmasis Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos posėdis. Naujosios komisijos nariai turės teisę siūlyti įvairias pataisas dėl kultūros paveldo objektų Kaune.

Pagrindiniai komisijos uždaviniai – palaikyti dialogą tarp visuomenės ir Kultūros paveldo apsaugos departamento, sprendžiant įvairias kultūros paveldo apsaugos problemas bei ginant viešąjį visuomenės interesą. Komisija stengsis atstovauti visuomenę dėl įvairių klausimų susijusių su Kauno miesto ir jo regiono kultūrinio paveldo esama padėtimi ir jo tolimesniu išsaugojimu. Analogiškos visuomeninės komisijos jau kuris laikas veikia Klaipėdos ir Vilniaus regione.

Pirmojo posėdžio metu komisijos pirmininku buvo išrinktas „Senojo Kauno“ draugijos pirmininkas Rimvydas Žiliukas, komisijos pirmininko pavaduotoju – Draugijos „Pilis“ atstovas, karo istorikas dr. Valdas Rakutis, komisijos sekretore – „Senojo Kauno“ draugijos tarybos narė Aldona Motiekaitytė. Visi jie aktyviai priešinosi Kauno pilies atstatymui.

Taip pat pirmojo posėdžio metu komisijai buvo pristatytas būsimo paminklo popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo atminimui Santakos ir jo teritorijos (kalnelio) sutvarkymo projektas. Šį projektą pristatė Kultūros paveldo apsaugos departamento Kauno teritorinio padalinio atstovas, taip pat projekto architektas prof. Gintaras Prikockis.

Posėdyje apsilankęs arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius pabrėžė šio objekto įgyvendinimo reikšmę ir svarbą Kauno miestui ir visai Lietuvai. Komisijos nariai vienbalsiai pritarė pateiktam principiniam paminklo ir jo aplinkos sutvarkymo projektui. Paminklui lėšas surinko Kauno arkivyskupija, o teritoriją jo pastatymui įsipareigojo sutvarkyti Kauno miesto savivaldybė. Projektą ketinama įgyvendinti iki Gegužės mėnesio, tuo metu popiežius Jonas Paulius II-asis dabartinio popiežiaus Benedikto XVI-ojo bus beatifikuotas palaimintuoju.

Posėdžio metu buvo aptartas projekto „Kauno pilies atkūrimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“ II-asis etapas, kurio bendra lėšų suma yra 1mln. 16 tūkst. Lt. Šiame etape ketinama sutvarkyti Kauno pilies aplinką, suformuojant piliavietę, pastatant tiltą į Kauno pilį, įrengiant naują pėsčiųjų taką, pašalinant iš Kauno pilies teritorijos želdinius.

Komisijos nariai ragino neskubėti vykdyti šio projekto, kol nebus rastas tinkamas sutarimas tarp visuomenės ir projekto rengėjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pilis Kauno pilis
Parašykite atsiliepimą apie 15min