Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 13d. 08:00

Kauno politikai neria į socialinius tinklus

Kauno politikai socialinius tinklus aktyviausiai naudoja bendravimui su draugais bei pažįstamais. Kol kas vienintelis meras A.Kupčinskas vienu iš dviejų savo „Facebook“ profiliu naudojasi bandydamas bendrauti su potencialiais savo rinkėjais ir kaupti politinius balus.
Nuotr. iš asmeninių archyvų. „15min” montažas. / Kauno politikai socialinius tinklus aktyviausiai naudoja bendravimui su draugais bei pažįstamais. Kol kas vienintelis meras A.Kupčinskas vienu iš dviejų savo „Facebook“ profiliu naudojasi bandydamas bendrauti su potencialiais savo rinkėjais ir kaupti poli

Pastaruoju metu sparčiai plintančiam socialinių tinklų virusui neatsispyrė ir dalis Kauno politikų. Tiesa, patys tarybos nariai prisipažįsta, jog šiuos tinklalapius jie dažniausiai naudoja bendravimui bei diskusijoms su draugais, o ne politinių dividendų kaupimui.

Į Lietuvą prieš kelerius metus įžengę socialiniai tinklai šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Dauguma internetu besinaudojančių šalies gyventojų yra aktyvūs portalų ir tinklalapių, kuriuose galima bendrauti, diskutuoti bei keistis informacija, nariai. Aktyviai socialinių tinklų teikiamais privalumais naudojasi ir potencialius klientus sudominti siekiančios verslo kompanijos ar pranešti apie savo veiklą norinčios visuomeninės organizacijos.

Sparčiausiai pastaruoju metu Lietuvoje populiarėjantis socialinis tinklas yra „Facebook“, prieš 5 metus sukurtas JAV. Naujausiais duomenimis, šiame portale yra užsiregistravęs maždaug kas penktas internetu mokantis naudotis lietuvis. Tarp šių internautų patenka ir keletas Kaunui vadovaujančių politikų. Nors iš 41 miesto tarybos nario anketas šiame tinklalapyje turi tik šeši politikai, įdomu, jog trys iš jų yra vyresni nei 50 metų.

Meras Andrius Kupčinskas turi dvi „Facebook“ anketas. Viena jų yra asmeninė, o kitas profilis jį pristato kaip politinį veikėją. Nors daugelis asmeniniame mero profilyje pasirodančių įrašų yra susiję su miesto valdymo darbais, čia galima išvysti ir asmeniškų A.Kupčinsko pastebėjimų: „Su pirmąją rimta „Žalgirio“ pergale! Ne viskas taip gerai kaip norėtųsi, bet ir ne viskas taip blogai kaip galėtų ;) Kauno Arena kyla, beveik stogui laikas atvažiuoti, ryt važiuosime eilinį kartą apžiūrėti; ir tik šiandien susimąsčiau, kad Halėje tai gali būti paskutinis sezonas!!!“.

32 metų mero partijos kolega Marijus Panceris savo „Facebook“ anketoje apie darbus taryboje beveik neužsimena. Šis politikas, kaip ir jo kolegė 28 metų Gintarė Skaistė, šiame socialiniame tinkle savo mintimis su kitais dalijasi gana dažnai. „Šiandien mano „Bulka“ (AudiB4) švenčia gražų jubiliejų :), – savo draugams džiaugėsi politikas, nevengiantis ir ironiškų pastebėjimų. – Išvykstu į kažkokį miestą Pietų Europoj, girdėjau ten taip pat yra Akropolis miesto centre... Jei pataikysiu ant „naktinių išpardavimų“ – visiems parvešiu lauktuvių ;)“.

Du Kauno vicemerai – 65 metų Algimantas Kurlavičius ir 51-erių Stanislovas Buškevičius – bei 56 metų tarybos narys Jonas Koryzna nėra labai aktyvūs „Facebook“ lankytojai. Jų anketose galima rasti tik po keletą įrašų bei nuotraukų, kurių daugelį, beje, į portalą įdėjo ne patys politikai.

Būti aktyviems trukdo laiko stoka

Pasak mero A.Kupčinsko, kurį užsiregistruoti socialiniame tinkle „Facebook“ paragino draugai, šiuolaikinis politikas privalo prisitaikyti prie vis labiau interaktyvėjančios visuomenės.
„Nors ir jaučiau draugų spaudimą, stengiausi nepasiduoti tai manijai. Tačiau nepavyko to išvengti –  tiesiog šneki su draugais, o visi klausinėja, kodėl tavęs ten (socialiniame tinkle „Facebook“ - red.) nėra.

Prisiverčiau vieną kartą ir prisiregistravau. Dėl įtempto darbo tempo ir užimtumo vos spėju elektroninį paštą pasitikrinti, bet matau, kad „Facebook'e“ didelių įsipareigojimų nėra – kiek gali, tiek ir dalyvauji. Smagu tai, kad tavo naujienas iš karto gali sužinoti draugai. Tai yra truputį įdomesnė ir interaktyvesnė forma nei elektroniniu paštu siunčiami prisegtukai, – samprotavo A.Kupčinskas.

Anot Kauno mero, anksčiau egzistavo vienintelis bendravimo su visuomene būdas – gyvi susitikimai su gyventojais, o dabar jie ištobulėjo ir keičiasi.  „Dabar tenka dvigubai stengtis, nes reikia neužmiršti ir senų bendravimo formų, o kartu būti draugiškam ir naujoms technologijoms“, – sakė A.Kupčinskas.

Kaip ir meras, savo asmeninį internetinį tinklalapį turintis jo pavaduotojas A.Kurlavičius prisipažino, jog aktyviau reikštis socialiniame tinkle jam trukdo laiko stoka, tačiau užsiminė, jog ateityje žada sukurti savo asmeninį interneto dienoraštį, populiariai vadinamą blogu. „Socialiniu tinklu aš nesinaudoju dėl savo rinkėjų, nes daugelis jų yra vyresni ir internetu ne taip plačiai naudojasi“, – paaiškino A.Kurlavičius.

Abejoja nauda politikams

Kitas Kauno vicemeras S.Buškevičius, „Facebook“ anketą susikūręs paraginus vienam draugui, tvirtino į šį socialinį tinklą žiūrintis labiau kaip į pramogą nei kaip į terpę vilioti potencialius rinkėjus.

„Politikui kontaktai, kanalai yra ne pro šalį, bet šiuo atveju aš nepervertinčiau reikšmės. Daug žmonių dėsto savo pažiūras, nuomonę socialiniuose tinkluose, tai padeda bendrauti, keistis informacija, diskutuoti, ką nors sužinoti, kažkam patikti, bet tikėtis, kad iš to tau, kaip politikui bus nauda, tikimybė yra labai nedidelė. Jeigu kas nors siektų tokio tikslo, tai net neverta pradėti. Tai tik įdomus laiko praleidimo būdas, į jį žiūriu daugiau kaip į pramogą“, – savo požiūrį dėstė politikas.

Puikus pavyzdys – B.Obama

Komunikacijos planavimo kompanijos „Publicum Media“ Interneto skyriaus vadovo Dainiaus Blyno teigimu, šiuolaikiški ir sumanūs politikai, panaudoję socialinius tinklus, gali sulaukti daug naudos.
„Politikai, dalyvaujantys socialiniuose tinkluose, turi tiesioginį ryšį su savo rinkėjais. Vienas rimčiausių privalumų tas, kad tai beveik nemokamas dalykas. Be to, ko nors paklausus prezidentės Dalios Grybauskaitės ir jai atsakius, jūsų pokalbį mato visi. Kiekvienas kontaktas su rinkėju yra vertingas ne tik vartotojui, bet ir visai aplinkai, nes viskas yra vieša“, – akcentavo D.Blynas.

„Publicum Media“ atstovas, kalbėdamas apie efektyviausiai socialinius tinklus išnaudojančius politikus, išskyrė JAV prezidentą Baraką Obamą. „Jis sugebėjo „Facebook'ą“ panaudoti labai įvairiai. Pagrindiniai du dalykai, kuriuos jis pasiekė, – tai suburtas didelis gerbėjų būrys ir surinkta daugybė aukų rinkimų kampanijai. Net ir pasibaigus rinkimams, B.Obamos „Facebook“ anketa liko aktyvi. Žurnalistai, pranešinėdami naujausias žinias apie prezidentą, cituoja jo socialiniame tinkle esančią medžiagą kaip oficialų šaltinį“, – sakė pašnekovas.

Svarbiausia – atvirumas ir skaidrumas

Pasak D.Blyno, per socialinius tinklus savo rinkėjus norintiems pasiekti politikams bene svarbiausia savybė turėtų būti atvirumas. „Pagrindinis reikalavimas, kurį aš akcentuočiau Lietuvoje politikams, norintiems kalbėtis su savo rinkėjais per socialinius tinklus, yra tas, jog jų politinė kultūra turi būti kuo atviresnė ir skaidresnė. Politikas turi būti pasiruošęs atsakyti praktiškai į bet kokį klausimą, demonstruoti tokį atvirumą ir skaidrumą, koks tik įmanoma.

Didžiausias pavojus, iškylantis politikui, kai jis atsiduria socialiniame tinkle yra tas, kad jis atsiduria lyg po didinamuoju stiklu. Jei politikas nepatogiai jaučiasi, ten jis turės problemų. O jei atvirkščiai – jis jaučiasi patogiai, sąžiningai bendrauja su žmonėmis, kaip, pavyzdžiui, B.Obama, jis tuo sugebės pasinaudoti“, – teigė D.Blynas.

Gerbėjų – tūkstančiai

Daugiausiai gerbėjų socialiniame tinkle „Facebook“ turintys Lietuvos politikai:
1.    Dalia Grybauskaitė – 5857 gerbėjai
2.    Valdas Adamkus – 3769
3.    Vytautas Landsbergis – 1281
Kauno mero A.Kupčinsko, kaip politiko, profiliui priklauso 173 gerbėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kručinskų šeima nusprendė neįsileisti specialistų į savo namus: „Norisi eiti į šviesą“

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Pasaulis kišenėje

Originali Klaipėda: viena eglė sužibo po vandeniu, kita nunerta iš 14 km siūlų

24sek

Nemaloni žinia iš Kinijos – Donatas Motiejūnas patyrė traumą

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Aktualu

Rastinėnuose vyras vijo vilką iš kiemo, bet jis grįžo atgal: „Gaila, neturiu šautuvo“

Kultūra

Apie žmogiškąją būklę: nuo neišgydomo kvailumo iki gebėjimo atleisti tai, kas neatleistina

Sportas

Izraelį įvarčiu galva nustebinęs Lietuvos vartininkas: „Visi buvome euforijoje“

„Ginčas“: kaip vertinti V.Šeškaus isteriją dėl teisėjų?

Vardai

Kalėdų grojaraštis be „Baby, It's Cold Outside“? Tik dabar į dainos tekstą įsiklausę žmonės nustėro

Gazas

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Mokslas.IT

Diskriminacijos radaras. LOGIN žinutė feisbuke sukėlė įtarimų dėl diskriminacijos: pradėtas tyrimas

Aktualu

Socialiniai jaunimo eksperimentai Kaune: ar esame pasiruošę priimti kitokį?

Gazas

Kodėl automobilio vairas nepakeičiamas? „Ford“ bandymas surasti alternatyvą nustumtas į šalį

Sportas

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Vardai

TV „gelbėtoja“ Sandra Žutautienė namus puoš pačios kurta eglute: tokią padovanojo ir senolių porai

Miglemorfozė: Svajonių disciplina

Gazas

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Vardai

J.Jankevičius, A.Bružas, D.Laukys ir G.Skučaitė tapo misijos „Vibelift“ įgula

Naujienos

Aktualu

Kručinskų šeima nusprendė neįsileisti specialistų į savo namus: „Norisi eiti į šviesą“

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Pasaulis kišenėje

Originali Klaipėda: viena eglė sužibo po vandeniu, kita nunerta iš 14 km siūlų

24sek

Nemaloni žinia iš Kinijos – Donatas Motiejūnas patyrė traumą

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Aktualu

Rastinėnuose vyras vijo vilką iš kiemo, bet jis grįžo atgal: „Gaila, neturiu šautuvo“

Kultūra

Apie žmogiškąją būklę: nuo neišgydomo kvailumo iki gebėjimo atleisti tai, kas neatleistina

Sportas

Izraelį įvarčiu galva nustebinęs Lietuvos vartininkas: „Visi buvome euforijoje“

„Ginčas“: kaip vertinti V.Šeškaus isteriją dėl teisėjų?

Vardai

Kalėdų grojaraštis be „Baby, It's Cold Outside“? Tik dabar į dainos tekstą įsiklausę žmonės nustėro

Gazas

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Mokslas.IT

Diskriminacijos radaras. LOGIN žinutė feisbuke sukėlė įtarimų dėl diskriminacijos: pradėtas tyrimas

Aktualu

Socialiniai jaunimo eksperimentai Kaune: ar esame pasiruošę priimti kitokį?

Gazas

Kodėl automobilio vairas nepakeičiamas? „Ford“ bandymas surasti alternatyvą nustumtas į šalį

Sportas

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Vardai

TV „gelbėtoja“ Sandra Žutautienė namus puoš pačios kurta eglute: tokią padovanojo ir senolių porai

Miglemorfozė: Svajonių disciplina

Gazas

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Vardai

J.Jankevičius, A.Bružas, D.Laukys ir G.Skučaitė tapo misijos „Vibelift“ įgula

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min