Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 14d. 11:25 , Atnaujinta: 2013 lapkričio 14d. 11:40

Kauno politikai nusprendė drausti prekybą alkoholiu naktiniuose „taškuose“

Tarybos posėdis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tarybos posėdis

Ketvirtadienį balsų dauguma Kauno miesto tarybos nariai pritarė siūlymui drausti naktimis, t.y. nuo 22 iki 8 val., prekiauti alkoholiniais gėrimais 24-iuose baruose, vadinamuosiuose taškuose.

Akcentuota, kad pseudo baruose ne tik neteisėtai naktimis prekiaujama alkoholiniais gėrimais išsineštinai, bet ir jie yra padidintos nusikaltimų rizikos zonos. Policijos duomenimis, šalia „taškų“ įvyksta daugiau žmogžudysčių, muštynių, vagysčių, palyginti su kitomis vietomis.

Pasak tarybos posėdžio metu kalbėjusio Kauno Viešosios policijos Prevencijos skyriaus viršininko Tauro Stauskio, dauguma teisėtvarkos pažeidimų susiję su alkoholio vartojimu.

„Pavyzdžiui, dėl Šv. Gertrūdos gatvėje įsikūrusio „taško“ vien šįmet gauti 23 pranešimai, 2 iš jų dėl sveikatos sutrikdymo, 6 dėl vagysčių ir 4 dėl muštynių. Iš viso pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai“, – pasakojo T. Stauskis.

Miesto tarybos narys Povilas Mačiulis akcentavo, kad Kauno politikai dirba Seimo narių darbą. „Šiandienis sprendimas yra pasekmė to, kad Seimas aiškiai neapibrėžia, kas yra baras, restoranas, kavinė, nuo to, kas yra „taškas“, – sakė politikas.

Vieša paslaptis, kad mieste veikia žymiai daugiau nei 24 „taškai“, todėl Kauno meras Andrius Kupčinskas jų sąrašą siūlė nuolat atnaujinti per tarybos posėdžius.

Policijos nuotr./Reidas po naktinius barus
Policijos nuotr./Reidas po naktinius barus

Sprendimo drausti prekybą konkrečiais adresais įsikūrusiuose baruose kritikai sako, kad tame pačiame pastate gali būti įsikūrę keli restoranai, užeigos, kavinės, todėl nukentės jie visi. Teigiama, kad tarybos narių pseudo barais įvardijamos užeigos gali paduoti į teismą savivaldybę už jų teisių pažeidimus, todėl miestas patirs didelių finansinių nuostolių.

Taip pat pabrėžta, kad reikėtų uždrausti ne prekybą konkrečiu adresu įsikūrusiam barui, o jį valdančiam juridiniam asmeniui. Tačiau yra pasitaikę atvejų, kai, atėmus licenciją prekiauti alkoholiu, ją išsiima kita įmonė.

Tarybos sprendimu prekyba bus apribota baruose, esančiuose R. Kalantos g. 82, M. Riomerio g. 1A, Vaidoto g. 141, R. Kalantos g. 48, A. Juozapavičiaus pr. 49, Šiaurės pr. 43A, P. Lukšio g. 7A, Ukmergės g. 34A, Taikos pr. 13, Savanorių pr. 266, Sukilėlių pr. 74, Šv. Gertrūdos g. 10, Veiverių g. 47L, Baltijos g. 41B, Baltijos g. 5A, Baltijos g. 90A, Varnių g. 44A, Raudondvario pl. 102A, V. Krėvės pr. 104A, Draugystės g. 1E, Studentų g. 4, P. Lukšio g. 60, Žemaičių pl. 11A ir Varnių g. 15.

Ketvirtadienio rytą prie Kauno savivaldybės susirinkusi grupė jaunimo palaikė sprendimą drausti prekybą „taškuose“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min