Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 15d. 13:20

Kauno Prisikėlimo bažnyčios aplinkos sutvarkymui – milijonas litų iš ES fondų

Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogas.
Organizatorių nuotr. / Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios stogas.

Penktadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir atsakingi savivaldybės administracijos specialistai susitiko su Paminklinės Prisikėlimo bažnyčios aplinkos sutvarkymo projekto autoriais. Susitikimo tikslas – aptarti ir suderinti su šio projekto įgyvendinimu susijusius artimiausius veiksmus, pritaikant kultūros paveldo objektą vietos ir užsienio turistų poreikiams, praneša Kauno savivaldybė.

Šių metų birželio mėnesį Kauno miesto savivaldybė kartu su partneriu – viešąja įstaiga „Paminklinės Prisikėlimo bažnyčios atstatymo taryba“ – Ūkio ministerijai pateikė paraišką dėl Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios aplinkos sutvarkymo projekto dalinio finansavimo.

Susitikimo išvakarėse, rugsėjo 13 d., Savivaldybę pasiekė žinia, kad Ūkio ministras R. Žylius įtraukė projektą į Viešosios turizmo infrastruktūros valstybės planuojamų projektų, siūlomų finansuoti pagal 2007-2013 m. sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Paskirta Europos Sąjungos fondų lėšų suma – 1 mln. Lt. Likusi suma turės būti finansuojama iš kitų šaltinių, tarp jų – iš savivaldybės biudžeto.

Pradinė projekto vertė siekė 4,9 mln. Lt. Tačiau, projektuotojų skaičiavimais, jeigu vietoj numatytų deginto klinkerio plytų būtų panaudoti A. Juozapavičiaus ir Parodos g. rasti senojo grindinio tašyti akmenys, projekto vertė sumažėtų iki 3,46 mln. Lt.

Vasarą savivaldybė organizavo kauniečių apklausą dėl tų akmenų panaudojimo. Diskusijose buvo apsistota ties dviem variantais – Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios aplinka ir Rotušės aikšte.

Preliminariais skaičiavimais, prie Kristaus Prisikėlimo bažnyčios akmenimis reikėtų išgrįsti maždaug 7 tūkst. kv. m plotą. Kadangi A. Juozapavičiaus pr. ir Parodos g. buvo rasta daugiau nei 18 tūkst. kv. m akmenų grindinio, likusi jų dalis galėtų būti panaudota pertvarkant ir grindžiant Rotušės aikštę.

Tvarkant Paminklinės Prisikėlimo bažnyčios aplinką planuojama ne tik įrengti dangas prie bažnyčios, bet taip pat išmontuoti esamus nereikalingus statinius, įrengti lietaus bei nuotėkų tinklus, vandentiekį, ūkio-buities nuotekų tinklus, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemą. Įgyvendinus šį projektą, būtų pilnai užbaigtas šio turistinio Lietuvos objekto sutvarkymas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min