Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajone – jau dvi „Gerumo žvaigždės“

Kauno rajone – jau dvi „Gerumo žvaigždės“.
Organizatorių nuotr. / Kauno rajone – jau dvi „Gerumo žvaigždės“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Seime vykusioje 3-iojoje respublikinėje šeimų ir šeimynų konferencijoje „Priglausk mane“ socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys pagerbė tėvų globos netekusiais vaikais besirūpinančius globėjus.

„Gerumo žvaigždė“ įteikta ir Kauno rajono gyventojai Danutei Ruzgienei. Ši Noreikiškių kaime gyvenanti globėja kartu su vyru Antanu Ruzgiu globoja ir rūpinasi šešiais tėvų globos netekusiais vaikais, teigiama išplatintame pranešime.

„Tai jau antroji globėja (šeimynos motina) Kauno rajone, pelniusi aukščiausią Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimą. Pernai ,,Gerumo žvaigžde“ buvo apdovanota Vida Rainienė. Malonu, kad likimo nuskriaustais vaikais rūpinasi dori žmonės, kad jų darbas pastebimas ir įvertinamas“, – D. Ruzgienės apdovanojimu nuoširdžiai džiaugėsi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Danutė Ruzgienė pati užaugo gausioje penkių vaikų šeimoje. Jos tėvai buvo darbštūs, dori, tikintys žmonės, doros, artimo meilės mokė ir savo vaikus. Danutė nuo mažens labai mylėjo vaikus, tačiau savo vaikų susilaukti negalėjo, todėl nusprendė į savo šeimą priimti vaiką iš globos namų. Pirmoji globotinė Danutės Ruzgienės šeimoje apsigyveno 1988 m. Danutė ir Antanas Ruzgiai 1997 m. Vaiko gerovės centre „Pastogė“ baigė globėjų rengimo kursus. Kauno rajono valdybos 1998-02-25 sprendimu buvo įsteigta Danutės ir Antano Ruzgių šeimyna.

Nuo to laiko globėjų namuose netyla vaikiškas krykštavimas ir juokas. Meilę, supratimą, rūpestį, namų jaukumą, saugumą čia atrado daugiau nei dešimt tėvų globos netekusių vaikų, kurių dalis jau užaugę ir pradėję savarankišką gyvenimą. Buvę globotiniai su globėja ir toliau palaiko artimus, šiltus santykius, dažnai kartu jau su savo vaikais, kurie Danutę vadina močiute, aplanko buvusius globėjus.

,,Per ilgus metus Danutės Ruzgienės šeimynoje buvo ir sunkių akimirkų, kai reikėjo ypatingo dėmesio, supratimo ir jautrumo nelaimės ištiktam vaikui. Liga, netektys slėgė globėjos ir jos globojamų vaikų pečius, tačiau D. Ruzgienė ir sunkiausiomis minutėmis sugebėdavo išlikti rami, kantri, atsakingai, su meile ir rūpesčiu padedanti spręsti globotiniams sunkumus, gebanti išklausyti, nuraminti, padėti vaikams susigrąžinti džiaugsmą, tikėjimą ir viltį“, - sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė.

„Šiais apdovanojimais norime pagerbti labiausiai nusipelniusias šeimas ir šeimynas, kurių meilės ir šilumos kupinuose namuose atsirado vietos ir tėvelių globos netekusiems vaikučiams. Kuo daugiau tokių šiltų pavyzdžių, tuo ir pasaulis atrodo šviesesnis bei geresnis. Gerbiu šių šeimų apsisprendimą kviesti gyventi kiekvieną bundančią širdį“, – dėkojo globėjams R. J. Dagys.

Trečius metus rengiamojoje konferencijoje įteiktos šešios „Gerumo žvaigždės“ ir dvidešimt padėkos raštų. Šiomis simbolinėmis dovanėlėmis pagerbtos daugiausia vaikų ir nebe pirmus metus juos globojančios šeimos bei šeimynos.

Šeimų ir šeimynų konferencijoje pristatytos globos šeimoje ir šeimynoje aktualijos Lietuvoje, kalbėta apie vaikų psichosocialinę raidą, globojamų vaikų ir paauglių elgesio problemas bei jų sprendimo būdus. Patirtimi dalijosi ir globėjai, ir globojami vaikai. Šeimų ir šeimynų konferencijoje „Priglausk mane“ dalyvavo Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė, globėjai Daiva Matulevičiūtė, Elvyra Dabravolskienė, Stasia Palionienė ir Donatas Požėra.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, dažnai tėvų globos netekusiam vaikui sunku surasti norinčią ir galinčią jį globoti šeimą, todėl jis įkurdinamas vaikų globos namuose.

Siekiant sumažinti juose gyvenančių vaikų skaičių, nuo 2007 m. vidurio Lietuvoje įgyvendinama bendra globėjų (rūpintojų) ir įvaikintojų rengimo programa, savivaldybėse organizuojami būsimų globėjų (rūpintojų) bei įtėvių mokymai. 2008 m. tokius mokymus baigė ir buvo įvertinti teigiamai 226 asmenys, iš jų 140 globėjų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min