Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 15:00

Kauno rajone kaimynų šuns užpulto 1,5 metų berniuko mama: „Jis griebė mano sūnui už kaklo“

Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką
15min montažas / Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką

Į ramią Kauno rajono Pabiržio sodų bendrijos Tulpių gatvę rugpjūčio 18 d. vakarą skubėjo specialiosios tarnybos. Vaikų infekcinių ligų gydytojos namuose augantis belgų aviganis užpuolė pasivaikščioti išėjusią šeimą – keturkojis už gerklės griebė vos 1,5 metų amžiaus berniukui. Paaiškėjo, kad tai – ne pirmas atvejis. Policija pradėjo įvykio tyrimą, šuns šeimininkas žada atlyginti nuostolius.

Į 15min redakciją kreipėsi nukentėjusio berniuko mama Brigita. Ji papasakojo, rugpjūčio 18 dienos vakarą išėjusi su vyru ir sūnumi pasivaikščioti, kai staiga jos vaikas buvo užpultas už pavadėlio vedamo kaimyno Šarūno P. šuns.

„Šuo buvo tarsi jau ir praėjęs. Tuomet apsisuko ir lyg iš pasalų puolė. Keisčiausia, griebė iškart mano vienturčiam pusantrų metų sūnui už kaklo. Buvo baisu. Vaikas patyrė šoką, nes ir šuo puolė, ir aš puoliau, ir vyras mano. Aš bandžiau atplėšti sūnų, jį traukti iš nasrų, vyras su kaimynu šoko traukti šuns. Man jis įkando į kojos pirštą, vyrui – į ranką“, – istoriją ėmė pasakoti Brigita.

Šuns, kuris buvo be antsnukio, jokių saugos priemonių, savininkas, anot jos, nors ir laikydamas pavadį, nesugebėjo suvaldyti savo augintinio. Po keleto sekundžių šiaip ne taip, su aplinkinių pagalba, pavyko keturkojį nuplėšti nuo vaiko. Sužalotą berniuką iš įvykio vietos išvežė greitosios medicinos pagalbos automobilis.

Skaitytojos nuotr./Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką
Skaitytojos nuotr./Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką

„Buvo atviros žaizdos, sudraskymai kaklo ir galvos srityje, pilvo priekinėje ir šoninėje dalyje. Ligoninėje išbuvome parą laiko, kasdien vykstame perrišti žaizdų. Didelis infekcijos pavojus. Paskirta neurologo konsultacija. Sūnus nemiega naktimis. Jei išmiega 20 minučių nepabudęs – tai jau gerai. Geriame raminamuosius, nuo skausmo vaistus, antibiotikus. Pamato kokį šunį, ima verkti, įsikabina į mane. Ir žmonių neprisileidžia. Atliekamos teismo medicinos ekspertizės, tyrėjai tikslina įvykio duomenis“, – teigė Brigita.

Auga vaikų ligų gydytojos namuose

Kaimynai moterį buvo įspėję, kad prieš keletą metų tas pats šuo buvo užpuolęs ir jų vaikus. Tik tuomet niekas į jokias institucijas nesikreipė.

„Vienas užpultas kaimynų vaikutis bijodavo ir į namus iš mokyklos pareiti po to įvykio. Trauma. Visi kaltina šeimininkus. Kaimynai yra girdėję, kaip rėkia ant to šuns. Belgų aviganiai lyg ir priskiriami kovinių šunų veislei. Susisiekė su mumis veterinarijos tarnyba, visuomenės sveikatos centras – bandys tą gyvūną tikrinti“, – teigė Brigita.

Anot jos, paradoksas yra tai, kad jos berniuką užpuolė vaikų ligų gydytojos augintinis. Jis dažnai palaidas nerimastingai laksto kieme palei tvorą, bando ją peršokti.

„Kai sužinojome, kad augintinis – vaikų ligų gydytojos, mus ištiko dar didesnis šokas. Pati juk vaikus gydo... Tai juk gyvenvietė, kurioje gyvena daug šeimų su mažais vaikais. Kai bijai praeiti pro kaimynų kiemą... nekas“, – nutęsė moteris.

Brigitos teigimu, šuns šeimininkai jos šeimos dėl šio incidento neatsiprašė, nepasiteiravo, kaip berniukas laikosi, nepasiūlė jokios pagalbos.

„O ar šiais laikais rūpi kam nors svetimas skausmas? Vargu, ar tie žmonės numano, kokius fizinius skausmus ir psichologinius išgyvenimus patiria vaikas ir visa mūsų šeima. Net medikai nesiryžta prognozuoti, kiek tai paveiks tolesnę berniuko raidą“, – liejosi Brigita.

Bijo praeiti palei kaimynų tvorą

Rugpjūčio 22 d. 15min žurnalistė nuvyko į Pabiržės sodų bendrijos Tulpių gatvę. Ją pasitiko iškalbingas „saugios kaimynystės“ užrašas „čia gyvena vieningi ir budrūs kaimynai“. Tačiau netrukus gatvėje sutikti vietos gyventojai ėmė pasakoti apie juos sukrėtusį rugpjūčio 18-osios įvykį ir nesutarimus su šunį laikančia šeima.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno rajone šuo užpuolė pusantrų metų vaiką

„Taigi mano anūką tas šuo užpuolė. Kaip jis (Šarūnas P. – aut. past.) drąsiai čia tą šunį be antsnukio vedžioja“, – stebėjosi vienas sutiktas vyras.

Pro šalį su vaikų vežimėliais tuo metu ėjo dvi moterys. Pakalbinus, viena jų ėmė pasakoti istorijas apie to paties belgų aviganio užpultus savo du vaikus. Incidentai įvyko prieš keletą metų.

„Mažasis lankėsi pas kaimynus, buvo su dviračiu. Tas šuo nutrūko nuo pavadžio ir griebė už kojos. O kitas sūnus ėjo sutemus į namus, kai išgirdo, kad pavadėlis atsilaisvina. Tas pats kaimynų šuo parbėgo ir įkando į kirkšnį. Nuėjome aiškintis į jų namus, tai ta šuns šeimininkė – vaikų gydytoja – pareiškė, kad sena žaizda. O juk medikė... Po rugpjūčio 18 dienos įvykio, kai užpuolė tą mažą berniuką, nebevedžioja jie šuns už pavadžio, labiau laiko jį kambaryje, – tikino viešai prisistatyti nepanorusi moteris (redakcijai vardas ir pavardė žinomi).

Kartu su ja buvusi kaimynė tvirtino, kad ne vienas žmogus bijo palei tvorą, už kurios auga tas belgų aviganis, vaikščioti.

Manė, kad šuo dresuojamas

15min žurnalistė susisiekė ir su „Pabiržės“ sodų bendrijos pirmininke Irena Švarpliene. Ši patvirtino, kad pats faktas, jog belgų aviganis užpuolė mažą berniuką, jai yra žinomas. Toks kaimynų augintinio elgesys ją gerokai nustebino.

„Nemalonus dalykas. Juolab, kad tas vaikutis mažas. Matydavau, kad vaikinas vedžiodavo tą šuniuką. Jis labai klausydavo šeimininko. Pati auginu šunis, kai kieme jie loja, tas pro šalį vedamas belgų aviganis net nereaguodavo. Jokios reakcijos. Taip elgiasi dresuoti šunys. Jaunas jis išties buvo labai aktyvus ir energingas. Eidavom pro tvorą, tai būdavo – šokinėja, loja. Nejauku būdavo. O dabar matyti, kad su juo yra dirbama. Nustebau, kai išgirdau apie įvykį“, – nuomonę išsakė sodų bendrijos pirmininkė.

Šuns savininkas nuoširdžiai gailisi

Žurnalistei ketvirtadienį lankantis vietoje, berniuką užpuolęs belgų aviganis laiką leido namo viduje – į praeivius stebeilijosi pro langą, vizgino uodegą. Prie tvoros, kuri siekia, tikėtina, ir du metrus, kabėjo užrašas „piktas šuo“. Jokio durų skambučio nebuvo. Žurnalistei pavyko su belgų aviganio savininku Šarūnu P. susisiekti socialinių tinklų pagalba. Vaikinas patikino, kad šuo registruotas jo vardu, tad ir atsakomybė dėl įvykio krenta ant jo vieno pečių. Su žurnaliste berniuką užpuolusio keturkojo šeimininkas bendravo maloniai.

Niekam nelinkėčiau patirti to, kas atsitiko šiai šeimai.

„Dėkoju, kad susisiekėte ir suteikėte galimybę viską paaiškinti. Visų pirma, norėčiau pasakyti, kad nuoširdžiai gailiuosi dėl šio įvykio. Niekam nelinkėčiau patirti to, kas atsitiko šiai šeimai.

Taip, sekmadienio vakarą įvyko incidentas, susijęs su mano auginamu 7-erių metų šunimi. Iki pat paskutinės akimirkos augintinis visiškai nekreipė dėmesio į aplinkinius – uostinėjo pakelėje esančius augalus, todėl nesutrumpinau pavadžio iki minimumo, o kai tik šuo ėmė eiti link žmonių, kuo greičiau ėmiau traukti jį link savęs. Tuo pačiu metu vaiko tėvai taip pat metėsi prie šuns, norėdami jį atitraukti. Visa tai truko vos keletą akimirkų. Kai tik atitraukiau šunį, jis nerodė jokios agresijos, tebuvo nerimastingas dėl sujudimo, kuris įvyko.

Suprantu, kad visa tai įvyko dėl nepakankamo atsargumo iš mano pusės, tačiau kategoriškai prieštarauju nuomonei, jog nieko įvykio metu nedariau, ar kad sukėliau įvykį specialiai – tai buvo nelaimingas atsitikimas, dėl kurio nuoširdžiai gailiuosi“, – apgailestavo Šarūnas P.

Įgijęs dresūros pagrindus

Paklaustas apie įvykius praeityje, kuomet galimai buvo užpulti kitų kaimynų vaikai, jis tikino, kad tuomet viskas buvo išspręsta abiejų šalių sutarimu.

„Jei neklystu, pagrindinis to įvykio padarinys buvo trumpalaikis išgąstis, nes šuo, kuris tuomet buvo su antsnukiu, susidūrė su iš tamsos išnirusiu praeiviu“, – teigė Šarūnas.

Jis neigė kaimynų išsakytas nuomones, kad jo auginamas belgų aviganis yra agresyvus.

Asmeninio archyvo nuotr./Šarūnas P. ir jo belgų aviganių veislės augintinis
Asmeninio archyvo nuotr./Šarūnas P. ir jo belgų aviganių veislės augintinis

„Jis – mūsų šeimos narys, namuose gyvenantis šuo, kuris yra nuolatos skiepijamas, turi ženklinimo mikroschemą bei dresūros pagrindus. Jis visados buvo draugiškas tiek su žmonėmis, kurie ateidavo į mūsų teritoriją, tiek su pasivaikščiojimų metu sutiktais asmenimis.

Mano šuo miega viename erdviame kambaryje su manimi, o dienos metu gali laisvai vaikščioti po namus. Taip pat yra išleidžiamas į lauką, tuo metu jį prižiūriu, tačiau niekada nerėkiu – taip, mano balsas būna griežtas, jei tenka augintinį sudrausminti, arba pakeltas, jei noriu jį pakviesti iš kito teritorijos galo. Tuo labiau niekada nedrįsčiau savo šuns bausti fiziškai – tai nepriimtinas ir neproduktyvus auklėjimo būdas, kuris, manau, išvis neturėtų būti naudojamas.

Teritoriją, kurioje šuo leidžia laiką lauke, juosia kone dviejų metrų aukščio tvora“, – teisinosi vaikinas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Tvora, už kurios auga mažametį užpuolęs šuo
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Tvora, už kurios auga mažametį užpuolęs šuo

Anot jo, šis įvykis yra tiriamas atitinkamų tarnybų.

Šuns šeimininkas neigė kaimynų išsakytas nuomones, kad jo auginamas belgų aviganis yra agresyvus.

„Šiuo metu bendrauju su nukentėjusiaisiais, o po tyrimo esu pasiryžęs visapusiškai padėti jiems, atlyginti nuostolius. Atvejis yra išskirtinis. Iki šiol šuo elgdavosi itin žaismingai ir draugiškai su aplinkiniais. Vienintelė išimtis būtų jūsų minėtos „kitos kaimynės“ šeima. Taip, manau, yra dėl to, kad šuniui esant mažam, kaimynės vaikai jį terorizavo, mėtydavo akmenis. Apgailestauju dėl šio įvykio, noriu atsiprašyti visų nukentėjusiųjų“, – teigė Šarūnas P.

Gresia ir šuns konfiskacija

Kaip 15min informavo Kauno apskrities policija, rugpjūčio 18 dieną į Kauno apskrities VPK pareigūnus kreipėsi moteris, gimusi 1991 metais, dėl įvykio, kuomet rugpjūčio 18 dieną apie 20.20 valandą Kauno rajono Pabiržio kaime, vaikštinėjant su mažamečiu sūnumi, jį sužalojo netoliese vedžiotas belgų aviganis. Nors šuo buvo vedžiotas su pavadėliu, tačiau jis buvo be antsnukio.

Dėl šio įvykio Kauno apskrities VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka tyrimą, tikslina įvykio aplinkybes. Pranešimų apie tai, kad šuo būtų anksčiau sužalojęs kitą asmenį ar vaiką, šiemet policijos registruojamų įvykių registre gauta nėra, tačiau pareigūnai tyrimo metu sulaukė informacijos, kad tai gali būti ne pirmas toks atvejis ir atlikdami tyrimą į tai atsižvelgs.

Pasak Kauno apskrities policijos atstovės spaudai Justinos Kazragytės, atlikus procesinius veiksmus, bus sprendžiamas klausimas dėl atsakomybės taikymo gyvūno savininkui. Šuns šeimininkui, priklausomai nuo sveikatos sutrikdymo mąsto, gali grėsti tiek baudžiamoji, tiek ir administracinė atsakomybė.

Nustačius faktą apie netinkamą gyvūno priežiūrą ar laikymą, vadovaujantis Administracinių pažeidimų kodekso 346 str. 4 d.,, gresia bauda iki 300 eurų bei gyvūno konfiskavimas. Šuns paėmimas vykdomas tik teismo sprendimu, veterinarijos specialistui nustačius aplinkybes, dėl kurių privalu konfiskuoti augintinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min