Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 16d. 11:01 , atnaujinta: 2012 kovo 16d. 15:10

Kauno rajone susidarė didelės ledų sangrūdos

Atoslūgis Radikiuose
Aliaus Koroliovo nuotr. / Apsemti sodai

Šiąnakt ledų sangrūdos Kauno rajone nuo Lapių Nerimi pajudėjo žemyn ir apie 2 val. nakties pasiekė Radikius. Juose gyvenančios Janinos Petrikienės teigimu, iki kranto telikę apie metrą, tačiau vietos gyventojai į paniką nepuola. Apie pakilusį vandens lygį apie 3 val. visiems Radikių gyventojams pranešė ir sirena, kurią įjungia atsakingi bendruomenės asmenys.

„Mes sakome, kad šiemet yra ne potvynis, o natūralus gamtos reiškinys – atoslūgis. Neturime kito pasirinkimo, todėl, nors nerimaujame, į paniką niekas nepuola. Budi ugniagesiai. Kol kas apsemti tik rūsiai. Tikimės, kad ledai atitirps ir pajudės toliau“, – kalbėjo aktyvi visuomenės veikėja J.Petrikienė.

Ji, kartu su vyru dainininku Rolandu Petrikiu, visą naktį, kaip ir daugelis Radikių gyventojų, naktį nesudėjo bluosto. 2010 m. didelio potvynio pamokyti žmonės atidžiai sekė vandens lygį. Daugelis nerizikavo ir automobilius pastatė į saugias vietas, kuriose vanduo tikrai jų nepasieks.

Gyventojai įsitikinę, kad pagrindinė ledų sangrūdų priežastis – susiformavusios nedidelės salos Neryje. Jei jos būtų pašalintos, didelės potvynio grėsmės neliktų.

PAPILDYTA 15.06 val.: Potvynio tikimybė nedidelė

Kauno rajono savivaldybėje šį rytą surengtas pasitarimas, kuriame dalyvavo Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, jo pavaduotojas Kęstutis Povilaitis, Aplinkos skyriaus vyr. specialistai civilinei ir darbų saugai Regina Cibulskienė ir Antanas Dagilis.

Nors specialistai ir vietiniai gyventojai tvirtina, kad šiemet potvynio nebus ir situacija niekuo neprimena pernykštės, pavojingose zonose budi priešgaisrinės tarnybos, policijos ekipažai, Lapių ir Domeikavos seniūnai Rimantas Stankus ir Raimondas Stankus, Savivaldybės specialistai civilinei ir darbų saugai. Jie stebi vandens lygį upėje, ar formuojasi ledų sangrūdos.

Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis ir jo pavaduotojas Kęstutis Povilaitis prieš pietus
lankėsi Radikų, Smiltynų, Salių bei Naujasėdžio kaimuose ir savo akimis įsitikino, kad potvynio
tikimybė maža.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min