Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajone planuojamos naujos pažintinės kelionės laivais

Raudondvario pilis
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Laiveliais plauksiantys turistai galės užsukti į tris pakaunės pilis, kurių viena įsikūrusi Raudondvaryje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Patrauklus ir sparčiai populiarėjantis vandens turizmas, populiarinantis Kauno rajono kultūrinį-istorinį paveldą, paskatino rajono valdžios atstovus ir Turizmo informacijos centrą ieškoti naujų kelių šios paslaugos plėtrai.

Po sėkmingo pernai metų starto su kelione laivu iš Kauno į Kulautuvą, apsispręsta atgaivinti ir Nevėžį.  Nuo šios vasaros ketinama rengti pažintines keliones šia upe. Vandens pramogų turizmo srityje sėkmingos patirties turintis vietos gyventojas Algirdas Unikauskas pasiūlė ekskursijas rengti, naudojant plokščiadugnius laivelius.

Planuojama, kad kelionės vyks 2 aštuonviečiais laiveliais, kuriuose įrengti staliukai ir kėdės. Iki vasaros pradžios keliautojų patogumui laiveliuose bus sumontuoti stogai.

Pažintinės kelionės metu turistai galės pamatyti tris palei Nevėžį esančius Kauno rajono dvarus – Raudondvarį, Kačiūniškes ir Žemaitkiemį, aplankyti Juozapo Liekio technikos paveldo muziejų, kalvę, paganyti akis įspūdingo grožio upės krantais.

„Kauno rajonas yra unikalus tuo, kad tai – vienintelė vieta Lietuvoje, kur suteka trys didžiausios šalies upės. Šis kraštas ypač patrauklus vandens turizmui“, – susitikimo metu atkreipė dėmesį A.Unikauskas.

Pasak jo, plokščiadugnės valtelės labiausiai tinka, nes Nevėžis negilus, todėl kitokie laivai upe negalėtų plaukioti.

„Be to, tokie nedideli, 8 vietų, laiveliai yra mobilūs ir jiems nereikia specialių prieplaukų. Tokių ekskursijų metu tai būtų itin patogu,“ – įsitikinęs vandens turizmo entuziastas.

Praėjusiais metais itin didelio pramogautojų populiarumo sulaukė kelionė laivu „Tolstojus“ iš Kauno į Kulautuvą. Vasarį vykusioje parodoje „Vivatur 2011“ ši kelione Nemunu buvo pripažinta įdomiausia Lietuvoje.

„Mums tai didelis įvertinimas, tačiau ši sėkmė parodo ir tai, kad negalime sustoti vietoje, turime galvoti, kokių naujų ir įdomių pramogų bei poilsio galimybių galėtume pasiūlyti žmonėms. Vandens turizmas, pažintinės kelionės upe, kurių metu populiarinamas kultūrinis, gamtinis ir istorinis rajono paveldas, jau tampa Kauno rajono savastimi ir išskirtiniu bruožu šalies kontekste“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min