TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajone tęsiamas internetą į atokiausias vietoves atvesiantis projektas

Interneto vystymo projektas svarbus visam Kauno rajonui
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštųjų Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metinių išvakarėse Kauno rajone startavo antrasis projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“ etapas.

Jo metu visose kaimiškose seniūnijose bus nutiesta duomenų perdavimo prieiga, kuri leis prie interneto tinklo prisijungti ligoninėms, mokykloms, muziejams, bibliotekoms, verslo įmonėms ir gyventojams.

„Internetas skverbiasi į mūsų gyvenimą. Jis suteikia galimybę po pasaulį išsibarsčiusiems žmonės laisvai bendrauti, išlaikyti šeimyninius ryšius, neinant iš namų sumokėti mokesčius ar užpildyti deklaracijas. Virtuali erdvė gali pasitarnauti ir švietimo bei savišvietos srityje. Lietuvos gyventojai noriai naudojasi šia galimybe,“, – teigė startą darbams duoti į Kauno rajoną atvykęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Pasaulio kontekste Lietuva yra tarp penkių sparčiojo interneto srityje pirmaujančių šalių, taigi RAIN projektas, pritraukdamas dar apie 203 mln. litų, labiau sustiprins šias pozicijas. Kauno regione 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis planuojama nutiesti daugiau nei tūkstantį kilometrų šviesolaidinių kabelių linijų.

„Kauno rajonas yra žemdirbiškas kraštas. Ūkininkai yra vieni iš lyderių Lietuvoje, žinoma, greta žemę dirba ir mažesnius žemės plotus turintys žemdirbiai. Be to, pastaruoju metu gana sparčiai plečiasi smulkusis verslas, todėl internetinis ryšys, suteikiantis galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis šio krašto žmonėms yra labai reikalingas, – apie teigiamą interneto įtaką kaimiškų vietovių gyventojams kalbėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius.

Vykdant pirmąjį RAIN projekto etapą buvo nutiestos duomenų perdavimo linijos iš savivaldybės į visas Kauno rajono seniūnijas. Sparčiausiai plėtros darbai yra pasistūmėję Babtų, Čekiškės ir Vilkijos apylinkių seniūnijose. Čia įrengta speciali šviesolaidinė infrastruktūra, kuria naudodamiesi ryšio operatoriai galės įvesti internetą gyventojams.

RAIN II etapo metu duomenų perdavimo linijos bus plečiamos toliau iš seniūnijų į miestelius ir kaimus. Pagrindinis prioritetas, renkantis į kurią pusę bus tiesiamos linijos, – gyventojų skaičius gyvenvietėje, taip pat sujungimo taškai pačiose gyvenvietėse bus mokyklos, bibliotekos, telekomunikacijų mazgai.

Kauno rajone RAIN infrastuktūra jau naudojama tiekiant internetą, kabelinę televiziją gyventojams Karmėlavos, Domeikavos, Užliedžių, Zapyškio, Raudondvario ir Ežerėlio seniūnijose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min