Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono gimtadienio proga apdovanoti jį kūrę žmonės

Kauno rajono įkūrimo šventėje
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Kauno rajono įkūrimo šventėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Lietuvos žemės ūkio universitete surengtas Kauno rajono įkūrimo 55-mečio paminėjimas.

Ta proga apdovanoti dvylika labiausiai Kauno kraštui nusipelniusių žmonių: Petrui Mikelioniui, Klemensui Pranui Palaimai, Adolfui Augustinavičiui, Donatui Jankauskui, Kazimierai Lencevičienei, Kaziui Starkevičiui, Jonui Banėnui, Albinai Kaminskienei, Zinai Kubilienei, Albertui Miliniui ir Vandai Šniūtienei įteikti Garbės ženklai.

Pirmą kartą Kauno rajono savivaldybės aukščiausias apdovanojimas skirtas po mirties. Vyto Ylos Garbės ženklas įteiktas jo sūnui. Devyni asmenys už indėlį kuriant Kauno rajono gerovę apdovanoti plaketėmis, vienuolikai įteikti mero padėkos raštai.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Kauno rajono 55 metų sukakties šventėje apdovanoti jį kūrę žmonės
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Kauno rajono 55 metų sukakties šventėje apdovanoti jį kūrę žmonės

Šventėje buvo galima pamatyti būsimos dokumentinės apybraižos apie Kauno rajoną fragmentus. Lietuvos žemės ūkio universiteto centrinių rūmų salėje tarp susirinkusių 400 šventinio minėjimo dalyvių buvo žmonių, puikiai prisimenančių 1955 metų liepos 1 dieną, kai Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo Pirmininkas Justas Paleckis ir Prezidiumo Sekretorius Stasys Naujalis pasirašė įsaką. Viename šio dokumento punkte rašoma: „Lietuvos TSR Aukščiausios Tarybos Prezidiumas nutaria: Ryšium su išvardintų rajonų likvidavimu įjungti į Vilijampolės rajono sudėti Panemunės rajono Altoniškių, Ežerėlio, Garliavos, Girininkų, Ilgakiemio, Jurginiškių, Margininkų, Pajėsio, Pažėrų, Ringaudų, Rokelių, Samylų, Taurakiemio, Virbališkių, Viršužiglio, Zapyškio apylinkes ir Kačerginės miesto tipo gyvenvietę“.

Kitame punkte rašoma, kad Vilijampolės rajonas pavadinamas Kauno rajonu. Šiandien šį dokumentą galime pavadinti savotišku Kauno rajono gimimo liudijimu. Tiesa, 1962 metų kovo 31 dieną pirmasis įsakas papildytas nauju, kuriame skelbiama, kad sujungiami Kauno ir Vilkijos rajonai į vieną, ir jis vadinamas Kauno rajonu.

Ribos keitėsi, gyventojų daugėjo

Nors teritorinės rajono ribos vėliau šiek tiek keitėsi, suformuotas branduolys visą 55-erių metų laikotarpį stiprėjo, o kiekvienas istorinis laikmetis čia paliko savą pėdsaką. Sovietiniu laikotarpiu Kauno rajonas garsėjo kaip stiprus žemdirbiškas kraštas. 1975, 1978, 1982 ir 1984 metais Kauno rajonas buvo pripažintas vadinamojo „sąjunginio socialistinio lenktyniavimo nugalėtoju“ – tuo metu tai buvo aukščiausias čia gyvenusių ir dirbusių žmonių įvertinimas. Šiuo metu Kauno rajono žemdirbiai taip pat laikomi vienais geriausių Lietuvoje.

Suformavus Kauno rajoną, jo teritorijoje gyveno apie 58 tūkstančiai gyventojų. Dabar, kai Lietuvoje ryškėja mažėjančio gimstamumo tendencija, Kauno rajone gyvenamąją vietą yra deklaravę per 90 tūkstančių gyventojų, o Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos jau antrus metus iš eilės džiaugiasi didėjančiu gimstamumu rajone. Kauno rajonas pagal gyventojų skaičių yra vienas didžiausių Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min