Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2020 01 03

Kauno rajono medikai darbo metu papuolė į nelaimę: nešant pacientą įlūžo namo laiptai

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis (GMPS) paviešino istoriją, nutikusią dviem į iškvietimą reagavusiems medikams – iš namo Panevėžiuko kaime kartu su paciento artimaisiais ant neštuvų nešant ligonį įlūžo laiptai ir jų aikštelė. Gilyn susmegta beveik metrą. Laimei, niekas stipriau nenukentėjo, nežymiai susižalojo tik vienas medikų.
Kauno rajono medikams nešant pacientą įgriuvo laiptai
Kauno rajono medikams nešant pacientą įgriuvo laiptai / Kauno rajono GMPS nuotr.

Sėkmės istorija, kuri tik per plauką nesibaigė tragedija. Kaip pasakoja Kauno rajono GMPS paramedikas Giedrius, prieš porą dienų – sausio 1-ąją, jis su kolege Reda vyko į kvietimą pas lėtine liga sergantį pacientą, kurį dėl pablogėjusios būklės ir artimųjų prašymo buvo nutarta transportuoti į skubios pagalbos skyrių.

Kauno rajono GMPS nuotr./Į nelaimė papuolę Kauno rajono medikai
Kauno rajono GMPS nuotr./Į nelaimė papuolę Kauno rajono medikai

Artimųjų buvo paprašyta padėti pernešti pacientą iki lauke laukusių minkštojo tipo neštuvų, ligonio svorį paskirstant trims asmenims.

Pacientą iš namų nešė paramedikas Giedrius ir du artimieji.

„GMP transportavimo neštuvai buvo paruošti lauke, nes dėl laiptų į namus sistemos ir prieangio išplanavimo nebuvo galima su jais privažiuoti prie paciento. Nešant pacientą iš namų į lauką gelžbetoniniais laiptais, laiptų ir jų aikštelės konstrukcija staiga lūžo ir mes visi trys nešantieji kartu su pacientu apie vieną metrą kartu su visa konstrukcija kritome žemyn“, – neįtikėtiną nutikimą papasakojo Giedrius.

Kauno rajono GMPS nuotr./Pro šias duris žengė Kauno rajono medikai
Kauno rajono GMPS nuotr./Pro šias duris žengė Kauno rajono medikai

Šio incidento metu, anot jo, namiškiai nenukentėjo, papildomai apžiūrėjus pacientą, traumos požymių taip pat nenustatyta. Paramedikas susimušė kelio girnelę. Priėmimo skyriuje jam atlikus rentgeno kontrolę kelio kaulinės dalies pažeidimų nesimatė.

Pasak brigados vadovės Redos, apie laiptų avarinę būklę informuoti jie nebuvo, išoriškai pavojaus nesimatė. Paciento būklė buvo stabili, po incidento nepakito, trauminių sužalojimų nesimatė. Nei pacientas, nei artimieji jokių nusiskundimų galiausiai neišsakė.

Kauno rajono GMPS nuotr./Kauno rajono medikams nešant pacientą įgriuvo laiptai
Kauno rajono GMPS nuotr./Kauno rajono medikams nešant pacientą įgriuvo laiptai

„Aš prižiūrėjau paciento transportavimą lydėdama iš paskos. Man bežengiant žingsnį per slenkstį, laiptai sugriuvo! Spėjau atsitraukti ir akimirkai likau stovėti tarpduryje viršuje, o kolega su kitais nugarmėjo žemyn. Greit išbėgau pro kitą namo išėjimą teikti pagalbos. Mums pasisekė, kad niekas nenukentėjo, tik kolega Giedrius patyrė kojos kelio sumušimą. Pacientą pristačius gydymui, mūsų brigada po patikrinimo tęsė darbą“, – teigė Reda.

Kauno rajono GMPS atstovams kilo klausimas: kur yra saugumo ribos? Jie džiaugiasi, kad medikai išvengė rimtų sužalojimų, o šia istorija dalijasi norėdami dar kartą pakviesti visus būti budrius ir atsargius, nes šioje situacijoje labai tinka posakis „ir lazda kartais iššauna“.

Komentuodama šį įvykį viena medicinos srities atstovė rašė: „Šis įvykis tik dar kartą patvirtina, kad dirbame kaip spec. tarnyba, t.y. policija ir gaisrininkai gelbėtojai, todėl ir socialinės garantijos privalo būti taikomos tokios pačios.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min