Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono mokiniams – keliasdešimt centų brangesni nemokami pietūs

Į darželį vaikus vedantys tėvai nuo rudens mokės ne tik už mažylių suvalgomą maistą, bet ir už jo gaminimą.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Mokyklos valgykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajono mokinių nemokamą maitinimą administruojanti komisija nusprendė nuo spalio 1 dienos padidinti šiuo metu esančias finansines maitinimo normas: pietų – iki 4,30 Lt pradinukams ir iki 4,68 Lt vyresnių klasių mokiniams, pusryčių – iki 2,30 Lt pradinukams ir iki 2,60 Lt vyresnių klasių mokiniams.

Šiais mokslo metais rajono mokyklose žymiai padaugėjo moksleivių, norinčių gauti nemokamą maitinimą. Preliminariais duomenimis, šiuo metu teisę į nemokamą maitinimą Kauno rajono mokyklose turi 2402 mokiniai. 1619 iš jų gauna ir pietus, ir pusryčius. Palyginimui: pernai gegužę nemokamai pietavo 2178 mokiniai.  Pasak mokyklų vadovų, skaičiai nėra galutiniai, nes iš seniūnijų kiekvieną dieną į mokyklas vis dar plūsta nauji sprendimai dėl nemokamo maitinimo skyrimo.

Pirmadienį posėdžiaudama rajono savivaldybės komisija taip pat išnagrinėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą mokinių nemokamo maitinimo pakeitimo projektą. Jame siūloma atsisakyti nemokamų pusryčių (palikti tik nemokamus pietus), taip pat atsisakyti maitinimo atostogų, poilsio ir švenčių dienomis. Toks žingsnis esą leistų didesniam skaičiui moksleivių gauti karštą maistą mokykloje nors kartą per dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min