Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono pakelės užeigas tikrindami inspektoriai didelių pažeidimų nerado

Nuoroda į pakelės kavinę
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuoroda į pakelės kavinę
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarą padaugėja apsinuodijimų maistu ir susirgimų ūmiomis žarnyno ligomis, Kauno apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pradėjo akyliau tikrinti pakelės viešojo maitinimo įstaigas.

Pasak Kauno apskrities VMVT Maisto skyriaus vyr. specialistės Loretos Legotienės, patikrinus dalį viešojo maitinimo įmonių, nustatyta, kad kai kuriose aplaidžiai tvarkomos patalpos, neprižiūrimi įrengimai, nelaiku patalpų remontas, susidėvėjęs gamybinis inventorius, dėl technologinio proceso nesilaikymo sukeliama kryžminės taršos galimybė. Visa tai gali lemti, kad pagaminti patiekalai nebus saugūs.

Tačiau didelių pažeidimų nerasta: už grubius higienos reikalavimų pažeidimus piniginės baudos skirtos dviejų įmonių atsakingiems darbuotojams. Vienos įmonės veikla laikinai, kol bus pašalinti rasti pažeidimai, sustabdyta.

Inspektoriai primena, kad siekiant išvengti susirgimų ūmiomis žarnyno ligomis maisto gamintojai, pardavėjai turėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus: peržiūrėti gaminamų patiekalų asortimentą, apriboti ar net visai atsisakyti kai kurių rizikingų produktų ar patiekalų gamybos (mišrainės su majonezu, blyneliai su mėsa ir kt), greitai gendančius maisto produktus laikyti gamintojo nurodytomis sąlygomis (dažniausiai 0 - 6 laipsnių temperatūroje, šaldytus – 18 laipsnių temperatūroje), gerai termiškai apdoroti gaminamus žuvies, paukštienos, kiaulienos ir kt. riziką keliančiuose patiekalus ar gaminius, atkreipti dėmesį į inventoriaus, įrangos, paviršių valymą ir dezinfekciją, sugriežtinti asmens higienos reikalavimus.

Vartotojams taip pat reikia atsakingai rinktis maistą

„Patys pavojingiausi tie produktai, kurių sudėtyje yra kiaušinių, tai pyragaičiai (ypač su plikytu kremu), kreminės konditerijos gaminiai, įvairios mišrainės, ypač jeigu laikomi aukštoje temperatūroje. Todėl labai svarbu viešojo maitinimo įmonių lankytojams atkreipti dėmesį, kad šie produktai prieš juos nusiperkant, būtų laikomi šaldymo įrengimuose, arba paruošti, tik juos užsakius. Valgant mėsos patiekalus, šašlykus patariama atkreipti dėmesį, ar mėsa gerai iškepusi“, - pataria L.Legotienė.

Pastebėję nekokybiškus produktus ar patiekalus pakelės kavinėse žmonės prašomi pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nemokama linija 8 800 40403 arba teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Kauno rajone prie automagistralių ir tarpmiestinių kelių įsikūrusios 18 viešojo maitinimo įmonių, veikiančių ištisus metus. Visos įmonės priskirtos vidutinės rizikos grupei, t.y. numatytos tikrinti kartą metuose. Tos, kuriose inspektoriai nustato pažeidimų, kontroliuojamos dažniau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kauno rajonas
Parašykite atsiliepimą apie 15min