Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 12:03

Kauno rajono savivaldybė statys mokyklą, dar dvi rekonstruos, atnaujins baseiną

Mastaičių pradinės mokyklos vizualizacija
Merko bendrovės vizualizacija / Mastaičių pradinės mokyklos vizualizacija

Didžiausio Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė trečiadienį pasirašė 15 metų trukmės viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.

„BaltCap Infrastructure Fund“ investuos 13,6 mln. eurų, už kuriuos rekonstruos Zapyškio pagrindinę ir Kačerginės pradinę mokyklas, taip pat atnaujins Mastaičių baseiną, o šalia esančiame sklype pastatys pradinę mokyklą su darželiu, – rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

Pastatų priežiūra ir aptarnavimu valdymo laikotarpiu (daugiau nei 13 metų) rūpinsis administravimo įmonė „Yglė Pastatų Valdymas“.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Valerijus Makūnas ir Šarūnas Stepukonis
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Valerijus Makūnas ir Šarūnas Stepukonis

„Kauno rajonas yra augantis, todėl mums tenka nuolat optimizuoti ir plėsti ugdymo įstaigų tinklą. Didėjant gimstamumui, ėmė trūkti vietų darželiuose ir pradinėse mokyklose. Kasmet į švietimą investuojame vis daugiau, tačiau vien savivaldybės pastangų neužtenka. Tikimės, kad partnerystė su verslu mums padės šią problemą išspręsti greičiau“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Permainų ypač laukia Alšėnų seniūnijos vaikai: Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyrius kol kas glaudžiasi Lietuvos policijos mokyklos patalpose, vaikų darželio sparčiai augančiame krašte taip pat labai reikia.

2018 metais iš Kauno kolegijos Mastaičių baseiną perėmusi Kauno rajono savivaldybė sutvarkė pagrindinę vonią, pakeitė vandens filtravimo, valymo ir šildymo įrangą. Kasmet baseine visi rajono antrokai mokomi plaukti.

„Merko“ bendrovės vizualizacija/Mastaičių baseino rekonstrukcijos vizualizacija
„Merko“ bendrovės vizualizacija/Mastaičių baseino rekonstrukcijos vizualizacija

„Pastatas statytas dar sovietmečiu, todėl nusprendėme tęsti atnaujinimo darbus“, – sakė meras.

Rekonstravus Kačerginės mokyklą, bus pastatytas priestatas su sporto sale, biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. V.Makūnas įsitikinęs, kad šiuolaikinė mokykla kurortinėje teritorijoje yra būtinybė.

„Merko“ bendrovės vizualizacija/Kačerginės pagrindinės mokyklos vizualizacija
„Merko“ bendrovės vizualizacija/Kačerginės pagrindinės mokyklos vizualizacija

„Zonoje tarp Ringaudų ir Kačerginės vyksta didelė gyvenamojo sektoriaus plėtra, todėl neabejoju, kad Kačerginės mokyklai netrūks mokinių“, – sakė meras.

Naujame Zapyškio pagrindinės mokyklos priestate irgi numatyta įrengti sporto salę ir šiuolaikinius technologijų kabinetus.

„Merko“ bendrovės vizualizacija/Zapyškio pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos vizualizacija
„Merko“ bendrovės vizualizacija/Zapyškio pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos vizualizacija

PPP projektą Kauno rajone įgyvendins „2L architektai“ ir statybos bendrovė „Merko“. Atnaujintose mokyklose bus galima papildomai ugdyti 500 mokinių.

„Mus įkvėpė Kauno rajono savivaldybės komandos pasiryžimas įgyvendinti pirmąjį Lietuvoje mokyklų atnaujinimo PPP projektą. Esu tikras, kad šis pavyzdys paspartins švietimo infrastruktūros tobulinimo procesą visoje šalyje. Projektas pagerins ugdymo paslaugų kokybę, sukurs naujų darbo vietų ir pritrauks investicijų, kurios itin aktualios šiais neramiais laikais“, – pabrėžė „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Tai jau trečioji per dvejus metus fondo investicija į švietimo infrastruktūrą. Vilniaus Kalnėnų mikrorajone veikia fondo finansuota mokykla ir vaikų darželis. Taip pat fondas investavo į dviejų mokyklų, sporto salės ir kultūros rūmų atnaujinimą Lenkijos Mielno mieste.

100 mln. eurų dydžio fondo trukmė – 20 metų. Jis įkurtas investuoti į infrastruktūros projektus Baltijos regione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min