TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono valdžia intensyviau ieškos apleistų žemės plotų savininkų

Žemės sklypas
Photos.com / Žemės sklypas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, yra nedirbamų ir neprižiūrimų žemės plotų. Iki šiol tuo, kad jų skaičius mažėtų, rūpinosi seniūnai. Tačiau, kadangi jie neturi galimybės naudotis Registrų centro duomenų baze, nuo šiol jiems talkins Kauno rajono savivaldybėje paskirtas darbuotojas, kuris padės išsiaiškinti neprižiūrimų plotų savininkus.

Planuojama, kad Kauno rajono seniūnai savivaldybės Urbanistikos skyriaus vyriausiajam specialistui Mindaugui Kruopiui pateiks duomenis apie seniūnijoje neprižiūrimus žemės sklypus, o tarnautojas duomenų bazėje pabandys surasti jų šeimininkus. Nustačius konkretaus apleisto ploto savininką, jo pavardę ir duomenis M.Kruopis praneš seniūnui, o šis surašys ir išsiųs įspėjimą. Jei įspėtasis per nustatytą laiką nesiims priemonių, bus perduotas svarstyti Administracinei komisijai.

Apleistų plotų žemės savininkus ar naudotojus dabar galima įspėti arba bausti bauda nuo 50 iki 100 litų. Jei sumokėjęs baudą asmuo žemės neprižiūri ir toliau, galima skirti baudą nuo 100 iki 300 litų. Kai kurie apleistų sklypų savininkai žinomi, tačiau tik mažoji dalis – žemės eina iš rankų į rankas, perkama, parduodama ir perparduodama, nuomojama ir subnuomojama.

Šalyje dar yra apie 0,5 mln. ha apleistų žemių, kurios, įvairiais skaičiavimais, kasmet galėtų atnešti papildomai apie 1, 35 mlrd. litų pajamų, jose galėtų būti įdarbinta apie 20 tūkst. asmenų. Didžiuliai dirvonuojantys piktžolėti plotai gadina šalies įvaizdį, daro didelę žalą tvarkingai ūkininkaujantiems savininkams: platinamos piktžolės, augalų kenkėjai ir ligos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min