Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono valdžia ir verslininkai aptarė elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimo galimybę

Vizitas savivaldybėje
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Vizitas savivaldybėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajone, Biruliškių kaime, veikianti aukštųjų technologijų bendrovė ,,Elinta“,,Toyota Aygo“ pagrindu sukūrė elektromobilį. Kauno rajono savivaldybėje apsilankę bendrovės atstovai Vytautas Jokužis ir Algirdas Juralevičius merui Valerijui Makūnui pristatė naująjį bendrovės produktą ir su specialistais, Kelių ir transporto skyriaus vedėju Kęstučiu Povilaičiu ir vyriausiuoju architektu Nerijumi Kelmeliu, aptarė technines stotelės įrengimo galimybes.

Manoma, kad Lietuvoje ir Kauno regione atsiras žmonių, norinčių važinėti aplinkai draugišku automobiliu. Pasak bendrovės direktoriaus dr. V.Jokužio, netgi pagal dabartinį elektros gamybos būdą, Lietuvoje elektromobilis išmeta 2,6 karto mažiau CO2, o naudojant atsinaujinančius šaltinius, visiškai neteršia aplinkos. Vairuotojui, įsigijusiam tokią transporto priemonę, nebereikės važiuoti į degalinę, jaudintis dėl kuro kainų. Elektromobilį per 6-8 valandas galima įkrauti iš buitinės rozetės.

Elektromobilis nėra pigus, tačiau jo eksploatacijos kaštai yra apie 7 tūkst. litų per metus mažesni nei benzininio automobilio.

Bendrovę, sukūrusią elektromobilį, žino ne tik Lietuvos verslo pasaulis. ,,Elintos“ įmonių grupė turi daugiau nei 400 nuolatinių klientų. Svarbiausia bendrovės rinka yra Lietuva, tačiau eksportas nuolat auga. Didžioji dalis užsienio pardavimų tenka Latvijai ir Rusijai.

Bendrovės produkcija: modernūs valdikliai, jutikliai ir visa, ko reikia automatizuotiems darbams. „Vaizdžiai tariant, tiekiame įmonėms smegenis ir jutimo organus“, – sakė V.Jokužis. Arčiausiai esantis pavyzdys – vandenvalos įmonė Marvelėje, saldainių ,,Paukščių pienas“ linija ,,Kraft Lietuva“ konditerijos gamykloje.

,,Elintos“ meistrų sukurti elektroniniai prietaisai atlieka šešiolikos žmonių darbą. Jie aptinka netinkamo svorio saldainius ir juos nupučia nuo konvejerio. Per valandą prietaisai supakuoja vieną toną saldainių.

,,Elintos“ pasididžiavimas – motoroleris su elektriniu varikliu „Elinta e-force“, kurį sukūrė Kauno technologijos universiteto studentas Laurynas Jokužis. Jis yra galingas, todėl dinamiškesnis net už varžyboms parengtą sportinį motorolerį, naudojantį 12 litrų benzino. Tačiau automobilis yra labai tylus ir taupus: juo nuvažiuoti 100 kilometrų kainuoja vos 2 litus. Tiesa, ,,žaliasis“ motoroleris dėl brangių baterijų masiškai nebus gaminamas. Rinkoje netrukus pasirodys ir elektromotociklas ,,Voltra“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min