Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 30d. 10:27

„Kauno rinktiniai“ – kas Kaune vertas didžiausios pagarbos?

„Kauno dienos 2012“
Aliaus Koroliovo nuotr. / „Kauno dienos 2012“

Prieš kelias savaites kauniečiai įvardino dalykus, kas, jų manymu, labiausiai garsina miestą ir kokį palikimą jie norėtų išsaugoti ateities kartoms. Visa tai bus surašyta į „Kauno rinktinių“ sąrašą. Šiuo metu vyksta balsavimas, kurio rezultatai padės išsiaiškinti, ką reikėtų laikyti Kauno siela; asmenybe, labiausiai garsinančia Kauną; žinomiausiu pasaulio kauniečiu; įvykiu ar projektu, garsinančiu Kauną bei Kauno iniciatyva.

Kauniečių manymu, Kauno sielos titulą reikėtų skirti dviejų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries santakai, kuri daugelio simboliškai yra vadinama miesto širdimi, traukos centru, kuriam neatsispiria nei jaunas, nei senas. Už Santaką balsavo daugiausiai žmonių. Į Kauno sielos nominaciją pretendavęs krepšinio klubas „Žalgiris“ bei Laisvės alėja nuo Santakos atsiliko vos keliais šimtais balsų.

Atsakydami į klausimą, kokia asmenybė labiausiai garsina Kauną, kauniečiai buvo kaip niekada vieningi. Jų manymu – tai muzikos kūrėjas, ilgametis Kauno technologijos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas (šiuo metu jis – kūrybinėse atostogose), profesorius Giedrius Kuprevičius. Už jį balsavo daugiausia mistiečių. Šiek tiek mažiau balsų surinko į tą pačią nominaciją pretendavęs vienas garsiausių Lietuvos kolekcininkų Algimantas Miškinis bei istorijos profesorius Zigmantas Kiaupa.

„Nepaprastai džiugu, kad kauniečiai atsiliepė į mūsų raginimą įvardinti dalykus, kuriais jie didžiuojasi labiausiai, kad aktyviai siūlė kandidatus į visas penkias kategorijas ir lygiai taip pat aktyviai dalyvauja balsavime, spręsdami, kuris iš nominantų vertas didžiausios pagarbos“, – tvirtino projektą „Kauno rinktiniai“ inicijavusios Kauno alaus daryklos „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas. Pasak vadovo, šio projekto imtasi neatsitiktinai. „Niekas nepaneigs didingos ir įspūdingos Kauno miesto istorijos, ypač tarpukario laikotarpio, kai Kaunas buvo laikinoji šalies sostinė. Apie anuos laikus, anuomet gyvenusius, dirbusius ir kūrusius žmones yra parašyta daugybė straipsnių, knygų, kai kam net pastatyti paminklai. O kokį Kauną jo gyventojai mato šiandien? Ką jie labiausiai vertina ir brangina, ką norėtų išsaugoti ateities kartoms? Projektu „Kauno rinktiniai“ siekiama tai išsiaiškinti“, – pasakojo M. Horbačauskas.

Kaip jau buvo minėta aukščiau, „Kauno rinktinių“ sąrašą sudaro penkios kategorijos. Komisija iš miestiečių pasiūlytų kandidatų atrinko po tris pretendentus į kiekvieną nominaciją.  Kauno siela pretenduoja tapti Nemuno ir Neries santaka, Kauno „Žalgiris“ ir Laisvės alėja; Asmenybe, garsinančia Kauną – Giedrius Kuprevičius, Algimantas Miškinis ir Zigmantas Kiaupa; Žinomiausiu pasaulio kauniečiu (užsienio kauniečiu) – Arvydas Sabonis, Valdas Adamkus, Jurgis Mačiūnas; Įvykiu, projektu garsinančiu Kauną – festivalis Kaunas Jazz, Hanza dienos, Pažaislio festivalis, Kauno bienalė TEKSTILĖ; Kauno iniciatyva – Rotušės aikštės draugijos iniciatyvos, Sporto ir poilsio aikštelių viešosiose erdvėse įrengimas bei Santakos išgenėjimas.

Kuris iš šių nominantų yra vertas didžiausios pagarbos ir pasididžiavimo, nuspręsti gali patys kauniečiai ir visi, kas neabejingi Kaunui – tereikia balsuoti po portale pasirodančiais „Kauno rinktinių“ straipsniais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min