Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 balandžio 15d. 12:32

„Kauno rinktiniai“ – tai, kuo miestas didžiuojasi labiausiai

Architektai siūlo pagyvinti naktinį pilies vaizdą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno pilis

Roma garsi įspūdinga Antikos laikus menančia architektūra, vienu iš Paryžiaus simbolių laikomas legendinis Mulen Ružas, Londonas neįsivaizduojamas be Jos Didenybės karalienės Elizabeth II. O kas kauniečiams kelia didžiausią pasididžiavimą savo miestu? Klausimas – pilietiškas, iš esmės lyg paprastas, tačiau tuo pačiu metu ir šiek tiek provokuojantis.

Dažnas iš mūsų greičiausiai ir nepamename, kada paskutinį kartą garsiai, girdint aplinkiniams ištarėme žodžius, jog didžiuojamės savo miestu. Didžiuojamės, nes jis gražus, jaukus, gyvybingas, kupinas įvairiausių įdomių reginių, unikalių idėjų, nes jame gyvena darbštūs, kūrybingi, draugiški, pozityvūs, iššūkių nebijantys žmonės. Šiandien startavęs projektas „Kauno rinktiniai“ ragina kauniečius ne tik prisiminti šiuos žodžius, bet ir patiems sau bei aplinkiniams įvardinti, kuo jie didžiuojasi labiausiai ir kokį palikimą norėtų išsaugoti ateities kartoms.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios iki šių dienų

Idėja sudaryti „Kauno rinktinių“ sąrašą, anot projektą inicijavusios Kauno alaus daryklos „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, kilo neatsitiktinai. Ji savotiškai pratęsia ir įprasmina praėjusiais metais įmonės įgyvendintą švietėjišką projektą „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“, kuriuo miestiečiai buvo raginami atsigręžti į savo istoriją ir iš naujo atrasti  tuos pavyzdžius, tuos iškilius asmenis, į kuriuos būtų galima lygiuotis šiandien.

„Natūralu, jog kalbant apie Kauno dabartį, atspirties tašku daugeliui mūsų tampa miesto istorija, tai, kas jau buvo, įvyko. Juk istorija skatina nenuleisti rankų, atkreipti dėmesį į tam tikrus dėsningumus, suteikia stiprybės ir optimizmo, įkvepia naujiems, dideliems darbams ir žygiams. Kviesdami kauniečius sudaryti „Kauno rinktinių“ sąrašą, norime parodyti, jog Kaunas labai daug kuo garsus ir šiandien, kad didžiuotis būtina ne tik šio miesto vadinamuoju aukso amžiumi – tarpukariu. Mūsų siekis kaip įmanoma labiau prisidėti prie miesto bendruomenės stiprinimo, pilietiškumo dvasios ugdymo“, – tvirtina „Volfas Engelman“ vadovas.

Anot M.Horbačausko, pasididžiavimo savo gimtuoju miestu jausmas, yra daugiasluoksnis ir įvairiapusis. Didžiuotis galima daug kuo – žmonėmis, kurie savo darbais, veikla ir kūryba yra garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, taip pat statiniais, muziejais, sėkmingai dirbančiomis įmonėmis,  tradiciniais ar vienkartiniais miesto renginiais, sporto varžybomis, festivaliais, koncertais, kitokiais įvykiais ar objektais. „Raginame visus kauniečius bei Kauno miestui neabejingus žmones įvardinti, kas per pastaruosius dvidešimt dvejus metus, kitaip tariant, nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios iki šių dienų, jiems kelia didžiausią pasididžiavimą Kaunu“, – apie projektą pasakojo „Volfas Engelman“  vadovas.

Projektui įgyvendinti suburtas patikimų partnerių kolektyvas. Tai Kauno apskrities viešoji biblioteka bei savaitraštis ir naujienų portalas „15min“. „Kauno rinktinių“ sąrašą sudarys komisija, suburta iš Kauno miesto istorijai bei dabarčiai neabejingų visuomenės atstovų. Tai Kauno Rotušės ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, architektas, architektūros kritikas Audrys Karalius, dainininkas Merūnas Vitulskis, galerijos „Balta“ direktorė Jolanta Šmidtienė, tapytoja Miglė Kosinskaitė, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros dėstytojas, UAB „15 minučių“ pardavimų skyriaus vadovas Donatas Večerskis, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos grupės vyriausioji bibliografė Dalia Giniuvienė.

Stiprina miestietišką solidarumą

„Lietuvoje jau kuris laikas tarp miestų ir miestelių vyksta savotiška konkurencija, kuris jų – geriausias, gražiausias, patraukliausias, kurio gyventojai turi daugiausia kuo didžiuotis. Projektu „Kauno rinktiniai“ tikrai nesiekiama paskatinti kauniečius varžytis su kitais miestais. Tiesiog norima išsiaiškinti, iš ko sudarytas kauniečių pasididžiavimo savo gimtuoju miestu energijos užtaisas. Juk būtent ši energija skatina eiti pirmyn, veikti, kurti, siekti“, – teigė galerijos „Balta“ direktorė J. Šmidtienė.

„Asmeniškai aš manau, kad Kaunas turi daug potencialo ir tikrai turi kuo didžiuotis. Miestą, be jokios abejonės, kūrė, kuria ir kurs žmonės. Kūrybingi, intelektualūs, drąsūs, apsišvietę, laisvi savo dvasia. Jų kūriniais – pastatais, skulptūromis, muzika, paveikslais, rašytiniu palikimu, sporto pasiekimais, sėkmingai plėtojamu verslu džiaugiamės ne tik mes, pastaruosius vertina ir užsienio šalys. Kokį Kauną mes matome šiandien? Kokį paliksime ateities kartoms? Esu įsitikinęs, kad projektas „Kauno rinktiniai“ kiekvienam tikrai padės rasti atsakymą į šiuos klausimus“, – tvirtino Kauno Rotušės ceremonmeisteris K.Ignatavičius

„Šiandien visi tik skubame, lekiame, kartais neberandame laiko ne tik draugams, bet ir savo šeimos nariams. Net neabejoju, kad projektas „Kauno rinktiniai“ šiandienos kauniečius bei visus, kurie neabejingi Kaunui, privers bent trumpam stabtelėti, susimąstyti apie savo ir kitų žmonių darbus, siekius, idėjas. Nepaprastai džiugu, kad projekto sumanytojai – verslo atstovai. Tokios jų iniciatyvos stiprina Kauno savastį, miestietišką solidarumą, bendruomeniškumą“, – projekto privalumus vardijo dainininkas M.Vitulskis.


Nuomonę išsakyti kviečiami visi

„Kauno rinktinių“ sąrašas bus sudaromas iš penkių kategorijų:
 - Kauno siela;
- Asmenybė, garsinanti Kauną;
- Žinomiausias pasaulio kaunietis (užsienio kaunietis);
- Įvykis, projektas, garsinantis Kauną
- Inovatyvus sprendimas, idėja.

Į kiekvieną kategoriją bus atrinkta po tris nominantus. Savo nuomonę, koks asmuo, objektas ar įvykis labiausiai vertas būti įrašytas į „Kauno rinktinių“ sąrašą kviečiami išsakyti visi Kauno gyventojai ir miesto svečiai. Tai padaryti galima labai paprastai – iki balandžio 20 d. reikia siūlyti savo kandidatus elektroniniu paštu kaunorinktiniai@15min.lt. Savo kandidatus siūlyti kviečiami ir socialinio tinklalapio „Facebook“ viešųjų profilių „15min“ bei „Volfas Engelman“ nariai.

Visi komisijos atrinkti nominantai bus aprašyti specialiuose straipsniuose. Viename straipsnyje bus supažindinama su trimis kandidatais iš kiekvienos „Kauno rinktinių“ sąrašo kategorijos. Kuris iš jų yra vertas didžiausios pagarbos ir pasididžiavimo, nuspręsti galės patys kauniečiai ir visi, kas neabejingi Kaunui – specialioje naujienų portalo 15min.lt rubrikoje „Kauno rinktiniai“ kiekvienas galės balsuoti už jam labiausiai patikusį kandidatą. Kviečiame būti aktyviais ir pilietiškais. Mums svarbi Jūsų nuomonė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min