Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rotušė turistus pakvies į vidų

Šiuo metu turistai ar pavieniai smalsuoliai į rotušės vidų gali įsmukti tik čia vykstančių renginių ar santuokos ceremonijų metu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šiuo metu turistai ar pavieniai smalsuoliai į rotušės vidų gali įsmukti tik čia vykstančių renginių ar santuokos ceremonijų metu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno politikams užsimojus dalyje rotušės patalpų įkurti miesto muziejaus padalinį ir statinio duris plačiai atverti turistams, baltąja gulbe vadinamame pastate šeimininkaujantis miesto ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius suabejojo tokios idėjos nauda.

„Rotušė šiuo metu nėra išnaudojama kultūriniam turizmui. Trūksta ne tik atvirumo, bet ir informacijos. Norint įeiti į rotušę, reikia asmeniškai tartis su Civilinės metrikacijos biuro vedėju. Manau, kad turėtų būti paskelbtas laikas, ekskursijos kaina ir viskas turėtų būti vieša“, – apie planus Kauno rotušės duris atverti turistams pasakojo miesto tarybos Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komiteto pirmininkas Raimundas Kaminskas.

Pastatas iš išorės yra labai įspūdingas ir impozantiškas. Bet dabar pirmame aukšte galima apžiūrėti tik sienas. Tokių eksponatų, kokius reiktų rodyti, miestas neturi, - sakė K.Ignatavičius.

Politiko teigimu, rotušės durys turistams galėtų būti atveriamos tomis dienomis, kai čia nevyksta santuokos ceremonijos bei įvairūs renginiai. „Manau, rotušė būtinai turėtų būti atvira sekmadieniais“, – teigė R.Kaminskas.

Nėra uždara ir dabar

Rotušėje veikiančio savivaldybės Civilinės metrikacijos biuro vedėjas K.Ignatavičius, paklaustas, ką šio vieno iš miesto simbolių viduje galėtų apžiūrėti turistai, paminėjo antrajame aukšte autentiškai įrengtą burmistro kabinetą.

„Antrame aukšte eksponatų neišdėliosi, nes čia vyksta renginiai, registruojamos santuokos. O ar įdomu jiems (turistams – red.) čia užeiti, ar ne – sunku pasakyti. Pastatas iš išorės yra labai įspūdingas ir impozantiškas. Bet dabar pirmame aukšte galima apžiūrėti tik sienas. Tokių eksponatų, kokius reiktų rodyti, miestas neturi, – teigė K.Ignatavičius. – Negalėčiau pasakyti, kad šiuo metu turistai pas mus labai veržiasi. Čia visą laiką yra šurmulys, rotušė nėra uždara, visi gali užeiti tiek santuokų, tiek ir renginių metu. O jeigu atversime duris turistams, juos bus galima leisti tik tas kelias dienas, kai nevyksta santuokos ir renginiai. Tai galėtų būti sekmadienis, antradienis ir trečiadienis. Tik bėda ta, kad daugiausia turistų į miestą atvyksta būtent savaitgaliais.“

Civilinės metrikacijos biuro vedėjo teigimu, norint turistus sudominti rotušės vidumi, iš pradžių į tai reikėtų investuoti šiek tiek biudžeto lėšų, už kurias pastato viduje būtų galima įrengti ekspoziciją su paties pastato istorijos eksponatais.

Nors dar nėra galutinai nuspręsta, miesto politikai planuoja rotušę turistams oficialiai atverti nuo Naujųjų metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min