Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 11d. 14:33

Kauno savivaldybė pernai į biudžetą nesurinko daugiau nei 100 mln. Lt

Veikiausiai tik kitą savaitę atlyginimų sulauksiantys savivaldybės darbuotojai algas už gruodžio mėnesį gaus tik kitais metais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybė į biudžetą gruodį surinko daugiau pinigų nei planavo. Tai šiek tiek pagerino bendrą miesto finansinę situaciją.
Prasidėjus naujiems metams Kauno miesto savivaldybės Finansų skyrius gavo tikslius duomenis, kaip miestui sekėsi surinkti visas planuojamas biudžeto lėšas ir koks susidarė trūkumas.

Metinis savivaldybės biudžeto pajamų planas įvykdytas 85,5 proc., t.y. iš viso biudžetui pritrūko 102,5 mln. Lt. Šiek tiek situaciją pagerino per gruodį gautos lėšos – jų buvo surinkta daugiau nei tikėtasi.

Kauno miesto taryba 2009 metų pradžioje buvo patvirtinusi 803 mln. Lt biudžetą, tačiau vėliau jį teko sumažinti iki 721 mln. Lt.

Kaunas, kaip ir kiti Lietuvos miestai, šiais metais turėjo tą pačią problemą – negauta didelė dalis gyventojų pajamų mokesčio, o tai lėmė, jog miesto savivaldybės biudžetas turi nemažai įsiskolinimų.

Esama situacija nedžiugina ir Finansų skyriaus. Miesto biudžete esantį trūkumą lėmė ne tik nesurenkamas gyventojų pajamų mokestis, bet ir smarkiai išaugęs nedarbas visoje šalyje bei emigracija.

2010 metų Kauno miesto savivaldybės biudžetą taryba ketina tvirtinti vasario mėnesį. Prieš tai visi tarybos komitetai turės išsamiai išanalizuoti biudžeto projektą.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė patikino, jog sudarinėjant kitų metų savivaldybės biudžetą, pirmiausia bus kreipiamas dėmesys į savivaldybės visų privalomų funkcijų įgyvendinimo finansavimą, skolų padengimą, o tik po to – į naujų projektų finansavimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min