Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybė skaičiuoja „namus-vaiduoklius“

Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės Miesto ūkio ir energetikos komitetas ėmėsi spręsti miesto skauduliu tapusią problemą – išsiaiškinti, kiek Kauno mieste yra neprižiūrimų ir apleistų pastatų.

Iš seniūnijų pateiktų sąrašų matosi, kad daugiausia apleistų, neprižiūrimų pastatų yra Centro, Žaliakalnio ir Aleksoto seniūnijose.

Tokie pastatai ne tik darko miesto vaizdą, bet ir kelia pavojų praeiviams. Aplink namus vaiduoklius esanti teritorija dažniausiai būna taip pat neprižiūrima.

„Kiekvienas pastatas turi šeimininką, dabar svarbu išaiškinti, kam tie pastatai priklauso, tuomet bus galima bausti arba skirti mokesčius pagal galiojančius įstatymus. Tvarka mieste turi būti, kiekvienas asmuo turi pasirūpinti savo turtu. Jeigu nesugeba jo tvarkyti, remontams neturi lėšų, tuomet gali parduoti, išnuomoti, tačiau negali laikyti apleisto, nes tokie pastatai kelia pavojų aplinkiniams: kyla gaisrai, pastatai griūva, be to, jie darko miesto vaizdą, – sako Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas.

Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu, miesto taryba pernai gruodžio 18 dienos sprendimu patvirtino Nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirtį, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių nustatymo tvarkos aprašą. Vadovaudamiesi minėtu aprašu, seniūnai pagal nustatytus kriterijus įvertino nekilnojamo turto techninę priežiūros būklę ir pateikė jų sąrašus Finansų skyriui, kuris, suderinęs sąrašo projektą su Miesto plėtros, investicijų ir turizmo komitetu bei Biudžeto ir finansų komitetu, nustatyta tvarka parengs, suderins ir teiks Tarybai sprendimo projektą dėl Sąrašo patvirtinimo. Į neprižiūrimų pastatų sąrašą įrašytas nekilnojamasis turtas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu, yra apmokestinamas nekilnojamojo turto mokesčiu.

Turto skyriaus vedėjas Antanas Slušnys primena, kad už gyvenamųjų namų ir kitų statinių nepriežiūrą gali būti skiriamos baudos nuo 500 iki 5000 litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min