Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybei leista naudoti skolintas lėšas

Veikiausiai tik kitą savaitę atlyginimų sulauksiantys savivaldybės darbuotojai algas už gruodžio mėnesį gaus tik kitais metais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį posėdžiaujanti Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė iš dalies laikinai pakeisti ilgalaikių paskolų paskirtį ir leisti savivaldybės administracijos direktoriui panaudoti 12 mln. litų paskolinių lėšų dengiant apyvartinių lėšų trūkumą.

Finansų skyriaus vedėjo Algimanto Lauciaus teigimu, šiuo metu miesto biudžetas vykdomas nepatenkinamai.

„Per paskutines devynias darbo dienas vidutiniškai į miesto biudžetą pateko po 1 mln. litų, tuo tarpu poreikis yra 2,8 mln. litų. Dėl negautų biudžeto pajamų auga ir biudžeto lėšų kreditinis įsiskolinimas, kuris dabar sudaro apie 119 mln. litų“, – apie sudėtingą miesto biudžeto padėtį kalbėjo A.Laucius.

Pagal Finansų ministerijos patikslintas Kauno miesto savivaldybei 2009 metams pajamų prognozes gruodžio 1 dieną metinis planas buvo įvykdytas 76,2 proc. Bendra Kauno miesto savivaldybės skola sudaro 166 mln. litų. Savivaldybės skolinimosi limitas – apie 230 mln. litų.

Pasak miesto mero Andriaus Kupčinsko, miesto biudžeto situaciją labiausiai apsunkina negautos pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio.

„Esant sudėtingai situacijai miesto biudžete, kitais metais turėsime atsakingai peržiūrėti finansuojamų biudžeto lėšomis įvairių įstaigų reikalingumą“, – pabrėžė miesto meras. Finansų skyriaus vedėjas pažymėjo, kad gautos apyvartinės lėšos leis neprarasti pinigų, skirtų mokinio krepšeliui ir užtikrinti tinkamą mokymo įstaigų finansavimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min