TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybėje moksleiviai pristatė savo verslą

Moksleivių įkurtų bendrovių mugė
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Moksleivių įkurtų bendrovių mugė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno miesto savivaldybėje vyko Kauno mokinių mokomųjų bendrovių mugė, kurioje savo gaminamą produkciją ir teikiamas paslaugas pristatė beveik 20 miesto mokyklų moksleiviai. Savivaldybėje ši mugė organizuojama jau ketvirtą kartą.

Šiais metais iš viso Kauno moksleiviai įkūrė 51 mokomąją bendrovęė. Pasak Kauno Saulės gimnazijos mokytojos Laimos Girdauskienės, vadovavusios šios mokyklos auklėtinių projektams, jų įkūrėjai, moksleiviai, ne tik patys gamino, bet ir prekiavo įvairiais dirbiniais.

Pedagogai įsitikinę, kad projekto metu moksleiviai gali iš ties pajusti, ką reiškia verslumas. Mokinių bendrovėms vadovauja ekonomikos mokytojai. Miesto savivaldybėje mokiniai pristatė savo darbus, kalbėjo apie ateities planus ir laimėjimus.

Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami pagal bendrovės veiklos įstatus, moksleiviai įgyja verslo įgūdžių ir praktiškai pritaiko ekonomikos sąvokas. Jie tiria rinką, nutaria, koks bus jų verslas, sukaupia kapitalą parduodami akcijas, gamina bei parduoda savo produkciją (arba teikia paslaugas) ir tvarko visą bendrovės veiklos apskaitą. Jie pereina visus realios bendrovės veiklos etapus. Nuo tikros firmos moksleivių bendrovė skiriasi tik tuo, kad turi ribotą kapitalą, veikia ribotą laiką, šiek tiek yra supaprastinta buhalterinė apskaita.

„Moksleivių įkurtos bendrovės gyvuoja tik vienerius mokslo metus, o jau nuo naujų mokslo metų, rudenį, vaikai vėl iš naujo sprendžia, kokią bendrovę kurti. Paskutinius trejus metus Kauno miesto bendrovės buvo pripažintos geriausios Lietuvoje“, – sakė mokytoja L.Girdauskienė.

Pernai geriausios Kauno miesto bendrovių mugės rinkimuose laimėjo Kauno Saulės gimnazijos moksleivių įkurta bendrovė SPOONEX. Ji buvo pripažinta geriausia ir Lietuvoje. Laimėją šį apdovanojimą kauniečiai atstovavo Lietuvai Europos mokinių bendrovės konkurse Italijoje, kur pateko į geriausių bendrovių penketuką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min