TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybės Švietimo departamento „grietinėlei“ gresia nuobaudos

Kauno savivaldybė
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Kauno savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturiems Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento poskyrių vadovams gresia tarnybinės nuobaudos. Valdininkai sumaišė viešuosius ir privačius interesus.

Švietimo kokybės valdymo poskyrio vedėjo pavaduotoja Toma Lileikienė, Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas, Švietimo organizavimo poskyrio vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė ir Švietimo ir kultūros įstaigų veiklos analizės skyriaus vedėjo pavaduotoja Ilmantė Bagdonė darbo metu skaitė paskaitas Kauno pedagogų kvalifikacijos centre ir už tai gavo autorinį atlyginimą.

Pasak valdininkų tarnybinius nusižengimus tiriančios savivaldybės komisijos narių, šios miesto švietimo įstaigų vadovams skirtos paskaitos ir seminarai buvo finansuojami biudžeto, todėl juos vesti ar koordinuoti valdininkai turėjo be jokio papildomo užmokesčio. Tačiau yra faktų, jog už savo darbą jie ėmė autorinį atlygį.

„Tyrimą inicijavo anoniminis skundas. Jį gavome ir mes, ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Šiuo metu mūsų komisija baigė tyrimą. Išvadas, kuriose nustatėme, kad valdininkai pažeidė viešuosius ir privačius interesus, pateiksime administracijos direktoriui. Taip pat siūlysime jam sudaryti naują darbo grupę, kuri ir turės nutarti, kokios tarnybinės nuobaudos bus skirtos minėtiems savivaldybės darbuotojams“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abromavičius, atstovaujantis ir valdininkų atvejį tyrusiai komisijai.

Lygiagrečiai šios komisijos tyrimui, savivaldybėje atliekamas ir auditas. Jo išvadose bus nurodytos ir konkrečios sumos, kurias švietimo sritį kuruojančių poskyrių vadovai gavo už skaitytas paskaitas. Z.Abromavičiaus teigimu, šie valdininkai – ne vieninteliai, kurie taip užsidirbdavo papildomai.

„Jie – tik pradžia. Yra ir daugiau Švietimo skyrių atstovų, kurie šitaip versdavosi“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min