Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 11d. 14:04

Kauno senamiesčio gyventojams tiekiamas nuosėdomis užterštas vanduo

Nešvarus vanduo
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Nešvarus vanduo

Dalis Kauno senamiesčio gyventojų jau daugiau nei savaitę priversti parduotuvėse pirkti geriamąjį vandenį, o maudytis pas draugus ir gimines. Mat iš čiaupų butuose teka juosvas nuosėdomis užterštas vanduo, kuris yra netinkamas praustis ar gaminti maistui.

„Kauno vandenų“ atstovai tikina, kad dėl visko kalti ryšių kabelį Piliakalnio gatvėje tiesę darbininkai, sukėlę vandens linijos, kuria tiekiamas vanduo senamiesčiui, avariją. Teko vandenį tiekti kitais vamzdžiais, o pasikeitus tekėjimo krypčiai sukilo vamzdžių dugne nusėdę nešmenys – geležies, mangano nuosėdos – užteršė vandenį.

Nors tikinama, kad jos nepavojingos žmogaus sveikatai, kauniečiai tokio vandens gerti ar juo praustis nedrįsta.

„Kai žmona šaukdama išbėgo iš vonios, pamaniau, kad gal ten pamatė gyvatę. Tačiau ją išgąsdino juodo vandens vonioje vaizdas. Nors bėgant iš čiaupo vandeniui to beveik nesimato, į puodą ar vonią prileidus vandens, matosi koks jis purvinas.

Tai buvo paskutinis lašas, paskambinau Kauno veterinarijos tarnybai, Valstybinę veterinarijos tarnybą. Kauniečiai žadėjo atlikti vandens tyrimus, bet taip ir neatliko. Vilniečiai „pajudino“ „Kauno vandenis“, kurių darbuotojai atliko praplovimą. Tačiau patys darbininkai juokavo, kad ši priemonė nieko iš esmės nepakeis.

Ši situacija iliustruoja kaip negali būti, bet yra. Iš esmės, žmonėms siūloma laukti, niekas nieko nedaro, kol vanduo pats nutekės ir vėl taps švariu. Kiek laiko reikės dar laukti? Ar kas nors kompensuos nuostolius, juk užsikimšo skalbimo mašinos, filtrai, pavyzdžiui, galėtų bent jau „nubraukti“ kiekvienam butui po 10 „kubų“ vandens“, – neslėpdamas emocijų kalbėjo 15min.lt paskambinęs senamiesčio gyventojas.

Bendrovės „Kauno vandenys“ Avarinės tarnybos viršininkas Rimas Stunžėnas 15min.lt sakė, kad situacija penktadienį yra smarkiai pagerėjusi. Tikimasi, kad per savaitgalį situacija susitvarkys. Naktimis dalis vandens išleidžiama į lietaus surinkimo tinklus, nes reikia „nuleisti kraują“ vandens sistemoje, kadangi pakilusios nuosėdos nebenusistovi.

Ar bus kažkaip kompensuojami nuotoliai gyventojams, R.Stunžėnas negalėjo atsakyti: „Viskas svarstoma. Labai sunku rasti juridinį pagrindą, kiek kuris gyventojas patyrė nuostolių. Apie visus sprendimus gyventojai bus informuoti.

Bendrovė, dėl kurios kaltės įvyko vandens linijos avarija, turės apmokėti sąskaitą už nutekėjusį vandenį – apie 3 tūkst. Lt, jie savo lėšomis sutvarkė ir avariją vandens linijoje, tai jiems kainavo apie 20 tūkst. Lt“.

Dėl nešvaraus tiekimo vandens „Kauno vandenys“ sulaukia skundų iš A.Juozapavičiaus prospekto gyventojų. R.Stunžėno teigimu, vykstant gatvės remontui, dažnai atjungiamos ir vėl įjungiamos vandens linijos. „Kiekvienas toks veiksmas išjudina nešmenis, jie atsiskiria nuo vamzdžių sienelių ir užteršia vandenį“, – aiškino specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:31
04:38
01:02
Parašykite atsiliepimą apie 15min